Lauda: Ferrari a McLaren mají auta na ho….

Niki Lauda si při hodnocení soupeřů nebral servítky. Podle jeho názoru postavily dva velké týmy vozy, které jsou na… asi víte.
Lauda: Ferrari a McLaren mají auta na ho….

Mercedes letos zatím vyhrál všechny závody kromě jednoho a i ten by vyhrál, kdyby ho nepotkaly technické problémy. Ferrari naproti tomu získalo jen jedny stupně vítězů, a pokud se nespojí všechny římské mytologické postavy, tak letos po mnoha letech nezíská ani jedno vítězství.

Podle Laudy je to ostuda. „McLaren má stejný motor jako my, ale jejich vůz je na ho… Kde jsou? Nikde. Totéž platí pro Ferrari, další vůz na ho… Příští rok se to zlepší, protože mohu změnit půlku motoru.“

Lauda chápe frustraci Alonsa. „Jsem si jistý, že je velmi frustrován. Peníze by ale měly zmírnit jeho utrpení. Nemůže jen tak odejít do McLarenu, protože má smlouvu, která mu v tom zabrání, jedině že by ho vyhodili. Někdy se při výběru vozu spletete. Pamatujete na Ronnieho Petersona? Byl nejlepší, ale vždy na špatném místě“, dodává Lauda pro španělský deník El País.

Marco Mattiacci nechtěl slova bývalého jezdce Ferrari komentovat. „Nemám v plánu komentovat fráze vytržené z kontextu. Pro mě je Niky Lauda ikona motoristického sportu, jeden z nejinteligentnějších jezdců všech dob a má úcta k němu je obrovská.“

Diskuze (68) Další článek: Ecclestone: méně trestů, více akce