Lauda: dominovat je letos těžší

Není dominance jako dominance, myslí si to alespoň Niki Lauda. Podle něj odvádí letos Mercedes lepší práci, než kterou vloni odváděl Red Bull.
Lauda: dominovat je letos těžší

Mercedes je zatím dominantní. Jeho jezdci si mezi sebe rozdělili čtyři vítězství v prvních čtyřech závodech a ve třech posledních navíc získali double. Niki Lauda si myslí, že dominovat letos je mnohem těžší než v předešlých letech.

„Letos máme nové motory, převodovky, brzy a nová auta”, říká Lauda. „Když máte z**** motory jako v loňském roce, dokončit devět závodů v řadě, jako to udělal Vettel, je snadné. Ale zkuste to udělat nyní čtyři závody po sobě. Myslím, že je to úchvatný výkon”, dodává Lauda.

Mercedes byl favoritem už od zimních testů, ale Laudu přesto forma stříbrných šípů překvapila.

”Nikdy jsem to neočekával. Pro mě je nejdůležitější, že naše spolehlivost funguje. Jiným se to povedlo v minulosti také, ale nikdy v prvním roce s kompletně změněnými pravidly.”

Další článek: Krize na Ukrajině ohrožuje konání Velké ceny Ruska

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen