Lauda: do soubojů pilotů nezasahujme vůbec

Sportovní komisaři jsou nyní na popud komise F1 mnohem benevolentnější k incidentům na trati. Trestat budou pouze v případě, kdy je jasný viník a kolize byla vážná. Lauda by šel ale ještě dál.
Lauda: do soubojů pilotů nezasahujme vůbec

„Nemám rád, když vidím závod, jako byl ten v Montrealu, kdy Nico a Lewis jsou blízko sebe v první zatáčce a pak se dozvíte v televizi, že je to předmětem vyšetřování. Šel jsem za Charliem a Berniem a řekl jsem jim, že potřebujeme vrátit staré časy, jako když Piquet trefil toho druhého (Eliseo Salazar) na Hockenheimu.“

Podle Laudy by neměla FIA zasahovat do incidentů vůbec. Tím by se zlepšila podívaná, protože jezdci by více riskovali.

Lauda by netrestal ani incident mezi Pérezem a Massou z Kanady. „Byl to normální závodní incident, díky bohu se nic nestalo, nechal bych to tak. Když jsem viděl (v Rakousku) další vyšetřování incidentu mezi Vettelem a Gutiérrezem, říkal jsem si, že je to všechno špatně. Tohle musí skončit. Pokud chce někdo po závodě protestovat, že to bylo neférové, ať to udělá. Já bych nechal jezdce závodit. Máme příliš mnoho regulace ve všem.“

Další článek: Lotus by mohl přejít k motorům Mercedes

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10