Lauda by se na okruh už nevrátil, říká jeho lékař

Niki Lauda vloni v srpnu podstoupil transplantaci plic. Jeho stav sice postupně zlepšoval, ale od začátku letošního roku to bylo opět špatné.
Lauda by se na okruh už nevrátil, říká jeho lékař

Lauda vloni podstoupil ve Vídeňské všeobecné nemocnici transplantaci plic. Zákrok tehdy vedl dr. Walter Klepetko.

Zotavoval se alespoň podle dostupných informací poměrně dobře. Ke konci roku se spekulovalo, že by se mohl objevit na posledním závodě v Abú Dhabí, i když to bylo vždy spíše nepravděpodobné.

Na začátku roku se objevily informace, že je Lauda zpět v nemocnici s chřipkou. Poslední informace o jeho zdravotním stavu se objevila tento týden. Jeho bratr potvrdil, že Niki má problém s ledvinami. Měl být na dyalýze na soukromé klinice ve Švýcarsku.

„Není tam žádná příčina smrti, byl to dlouhý proces a na konci toho pacient zemřel,“ uvedl Klepetko pro Austria Press Agency. 

„Niki Lauda bojoval, byl to skvělý muž, ale už nějakou dobu bylo jasné, že ho nemůžeme vrátit na okruhy.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Zlepšili jsme se. V Monaku využijeme každé příležitosti, říká Williams

22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.
22. května | Aby to Renaultem ve F1 nakonec nedopadlo úplně jinak a Ricciardo nebyl rád, že je rád. odkaz