Lauda bude pohřben v závodním overalu Ferrari

Vídeň se připravuje na středeční pohřeb Nikiho Laudy.
Lauda bude pohřben v závodním overalu Ferrari

Podle britského Mirroru bude Niki Lauda pohřben v závodním overalu Ferrari. S týmem získal dva ze svých tří titulů mistra světa.

Pohřeb se bude konat ve středu v Katedrále svatého Štěpána ve Vídni. Fanoušci se mohou s Laudou rozloučit dopoledne. Ve 13 hodin pak začne mše.

Přítomni budou rakouský prezident Alexander van der Bellen, kancléř Sebastian Kurz, Lewis Hamilton, Bernie Ecclestone, Gerhard Berger nebo Toto Wolff.

Na přáni rodiny nebude pohřeb vysílán na internetu a pravděpodobně ani fotografován.

Zatím to také vypadá, že přenos rakve zajistí zaměstnanci pohřební služby. Neponesou ji tak například jezdci F1, jak tomu bylo na pohřbu Julese Bianchiho nebo i dříve Ayrtona Senny.

Foto: Getty Images / Antonia Hille

Další článek: Nejlepší fotografie ze 103. ročníku Indy 500

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.