Latifi se probudil ve F2. Mohl by nahradit Kubicu?

Nicholas Latifi závodí třetím rokem ve formuli 2. V letošním roce se mu začalo dařit a hned se tak vyrojily spekulace, že by mohl nahradit Kubicu.
Latifi se probudil ve F2. Mohl by nahradit Kubicu?

Nicholas Latifi závodí třetí sezónou ve formuli 2. Nejlépe zatím skončil hned ve své první sezóně, kdy byl celkově pátý. Letos se mu však zatím daří. Vyhrál tři závody a je průběžně první.

Latifi má také zkušenosti s F1. Prošel si Renaultem, Force Indií a nyní je rezervním jezdcem Williamsu.

Podle všeho by se měl zúčastnit prvních tréninků v Kanadě a Francii. S vozem Williamsu má také jezdit v obou současných sezónních testech.

Le Journal de Montreal už spekuluje, že by Latifi mohl v průběhu sezóny nahradit Kubicu, kterému se zatím příliš nedaří. Překážkou může být smlouva mezi Williamsem a polským PKN Orlen. Existuje ale možnost, by se tým mohl Kubicy zbavit na základě případné doložky o výsledcích. Vzhledem ke Kubicovým zdravotním omezením a návratu do F1 po mnoha letech by existence podobné doložky byla logická.

Latifi má také výhodu dobrého finančního zázemí. Jeho otec je akcionářem McLarenu. Několikrát však řekl, že jde jen o byznys a svého syna skrz svůj 10 % podíl do F1 dostat nechce.

Foto: F2

Další článek: Mercedes ve Španělsku závodil i pro nemocného chlapce