Latifi se nechce vrátit do formule 2 v případě, že nezíská sedačku u Williamsu

Nicholas Latifi vyloučil, že bude příští rok pokračovat v závodění ve formuli 2, pokud se mu nepodaří získat sedačku ve formuli 1.
Latifi se nechce vrátit do formule 2 v případě, že nezíská sedačku u Williamsu

I díky třem vítězstvím Latifi vedl v úvodu letošní sezóny průběžné pořadí. Na první místo se ale následně dostal Nyck de Vries, který si v předposledním podniku sezóny v ruském Soči zajistil také mistrovský titul.

Latifi naopak bude muset bojovat ještě o druhé místo s Lucou Ghiottem a teoreticky také se Sergiem Settem Camarou a Jackem Aitkenem.

„V Soči jsem byl samozřejmě zklamaný, když jsem definitivně ztratil titul. Teď je to jen o snaze udržet druhé místo. Nyck a (tým) ART letos odvedli skvělou práci, plně si to zaslouží. Nyní se soustředím na udržení druhého místa,“ řekl Latifi.

Bez ohledu na své konečné umístění v letošním ročníku formule 2 má Latifi také jistotu dostatečného množství bodů pro zisk superlicence FIA potřebné k závodění ve formuli 1.

„Technicky vzato již mám superlicenci. Fyzicky ji ještě nemám, cílem ale nebyl jen zisk superlicence. Cílem bylo umístit se co nejvýše,“ říká Kanaďan.

Latifi se letos již několikrát objevil v rámci prvního pátečního tréninku formule 1 a je také největším kandidátem na sedačku Roberta Kubici, který po letošní sezóně z Williamsu odchází.

„Pro příští rok zatím nemám nic potvrzeno. Před začátkem sezóny jsem věděl, že to bude můj poslední rok (ve formuli 2), ať už bude dobrý nebo špatný. Jsem rád, že jsem měl dobrou sezónu. Musíme ještě dořešit, jaký bude plán pro příští rok.“

Foto: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos

Další článek: Současná forma Red Bullu může pomoci Hondě při rozhodování o setrvání ve F1

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10