Latifi se nechce vrátit do formule 2 v případě, že nezíská sedačku u Williamsu

Nicholas Latifi vyloučil, že bude příští rok pokračovat v závodění ve formuli 2, pokud se mu nepodaří získat sedačku ve formuli 1.
Latifi se nechce vrátit do formule 2 v případě, že nezíská sedačku u Williamsu

I díky třem vítězstvím Latifi vedl v úvodu letošní sezóny průběžné pořadí. Na první místo se ale následně dostal Nyck de Vries, který si v předposledním podniku sezóny v ruském Soči zajistil také mistrovský titul.

Latifi naopak bude muset bojovat ještě o druhé místo s Lucou Ghiottem a teoreticky také se Sergiem Settem Camarou a Jackem Aitkenem.

„V Soči jsem byl samozřejmě zklamaný, když jsem definitivně ztratil titul. Teď je to jen o snaze udržet druhé místo. Nyck a (tým) ART letos odvedli skvělou práci, plně si to zaslouží. Nyní se soustředím na udržení druhého místa,“ řekl Latifi.

Bez ohledu na své konečné umístění v letošním ročníku formule 2 má Latifi také jistotu dostatečného množství bodů pro zisk superlicence FIA potřebné k závodění ve formuli 1.

„Technicky vzato již mám superlicenci. Fyzicky ji ještě nemám, cílem ale nebyl jen zisk superlicence. Cílem bylo umístit se co nejvýše,“ říká Kanaďan.

Latifi se letos již několikrát objevil v rámci prvního pátečního tréninku formule 1 a je také největším kandidátem na sedačku Roberta Kubici, který po letošní sezóně z Williamsu odchází.

„Pro příští rok zatím nemám nic potvrzeno. Před začátkem sezóny jsem věděl, že to bude můj poslední rok (ve formuli 2), ať už bude dobrý nebo špatný. Jsem rád, že jsem měl dobrou sezónu. Musíme ještě dořešit, jaký bude plán pro příští rok.“

Foto: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos

Váš názor Další článek: Současná forma Red Bullu může pomoci Hondě při rozhodování o setrvání ve F1