Latifi odjíždí do Japonska s trestem za způsobení kolize v Singapuru

Nicholas Latifi si do následující velké ceny formule 1 v Japonsku přenáší trest za způsobení kolize s Kuan-jü Čouem ve Velké ceně Singapuru, která oba vyřadila ze závodu.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Latifi odjíždí do Japonska s trestem za způsobení kolize v Singapuru | Foto: Getty Images / Clive Mason

V souboji o 18. místo se oba piloti střetli v šestém kole v páté zatáčce. Latifi nenechal svému soupeři prostor a natlačil jej do zdi.

Pro závod na Suzuce, který se pojede už příští víkend, klesne Latifi na roštu o pět pozic a na trestné konto mu přibyly dva body, dohromady má tři.

„V předchozí zatáčce jsem se podíval do zrcátek, abych věděl, kde Čou je. Neviděl jsem, že tam je, tak jsem do následující zatáčky zvolil normální závodní stopu,“ vysvětlil Latifi.

„Nevím, jestli byl v mrtvém úhlu, který ve zpětném zrcátku nevidím. Bohužel tam byl a měl jsem tam nechat více místa.

„Cílem bylo vidět šachovnicovou vlajku a naučit se něco z této zkušenosti, jelikož to byl můj první závod na této trati, nicméně incident poškodil moje zavěšení a my museli odstoupit.“

Čou: Nemohl jsem s tím nic dělat

Předčasný konec v závodě čínského pilota mrzí, jelikož si myslí, že měl dobrou rychlost.

„Je škoda ukončit závod takovou havárií, nemohl jsem s tím nic dělat. Ve čtvrté zatáčce jsem jel vedle Latifiho a on se rozhodl mi zcela zavřít prostor a poslat mě do zdi,“ řekl Čou.

„Poškození zavěšení bylo velké, on za ten incident dostal penalizaci, pro mě to ale mnoho nezmění. Je to obzvlášť bolestivé, protože jsme si mysleli, že máme dobrou rychlost.“

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Singapuru 2022

Témata článku: , ,