Latifi má za sebou první dny v roli potvrzeného pilota Williamsu ve F1

Nicholas Latifi má podle svých slov „fantastický pocit“ z prvního dne v pozici potvrzeného pilota Williamsu ve formuli 1 v roce 2020.
Latifi má za sebou první dny v roli potvrzeného pilota Williamsu ve F1

Williams minulý týden před Velkou cenou Abú Dhabí potvrdil Latifiho jako náhradníka za Roberta Kubicu v pozici týmového kolegy George Russella v příští sezóně formule 1.

Latifi skončil druhý v letošní sezóně formule 2 a s Williamsem se zúčastnil šesti volných tréninků formule 1.

„Tím, že formule 2 skončila, jsem pondělí považoval za první den jako pilot formule 1. Na okruhu jsem musel být brzy, byl jsem ale velmi nadšený, takže vstát z postele nebyl žádný problém,“ popsal Latifi.

„Začali jsme setkáním s inženýry, abychom probrali plán pro testy. Musím přiznat, že to byl skvělý pocit jít do paddocku formule 1 jako jezdec týmu, a nejen jako návštěva z formule 2. Bylo to hezké připomenutí toho, že všechna ta tvrdá práce se vyplatila,“ řekl Kanaďan.

Latifi se v rámci dvoudenních posezónních testu v Abú Dhabí posadil do williamsu na půl dne.

„Můj první oficiální den za volantem ve středu byl rozhodně jiný. Cílem bylo, abychom získali všechny informace o pneumatikách pro rok 2020. To pro nás bude prospěšné v zimních testech.“

Po absolvování 107 kol v rámci testů na okruhu Yas Marina se Latifi přesunul do továrny týmu v britském Grove, kde na něj čekala další setkání s inženýry a práce na týmovém simulátoru.

„V továrně je spousta věcí, které je třeba projít. Také seznamy úkolů, kde je třeba se přesvědčit, že je před zimou všechno připraveno,“ popisuje.

„V lednu bude ještě více práce. Všechny úkoly, které si můžeme splnit nyní, ale mně a týmu pomohou během dovolené více odpočívat. To je velmi důležité, protože se všichni mohou soustředit na novou sezónu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Red Bull: První sezóna s Hondou předčila naše očekávání

11:33 | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.
2. června | Před 50 lety zemřel Bruce McLaren.
1. června | Indy Lights, což je taková F2 IndyCar (nadsázka) se pro letošní rok kvůli koronaviru zcela ruší.
1. června | Podle Monzy se pojede GP Itálie 6. září bez diváků.