Latifi by si za kvalifikace udělil pět bodů z deseti

Kanadský závodník stále čeká na první body ve formuli 1. K vylepšení statistiky by mu mohly pomoci vyšší startovní pozice.
Foto: Getty Images / Pool
Latifi by si za kvalifikace udělil pět bodů z deseti | Foto: Getty Images / Pool

Nicholas Latifi v roce 2020 odjel svou první sezonu v nejvyšší formulové třídě. Hájí barvy stáje Williams a týmovým kolegou mu je George Russell, který je pod patronátem Mercedesu.

Latifi na Russella nestíhal především v kvalifikacích, v sobotních bojích kolegu neporazil ani jednou. Jako rychlejší z pilotů Williamsu na roštu stál pouze v GP Sáchiru, kde Russella nahradil nováček Jack Aitken.

Rodák z Montrealu proto ví, že by měl v kvalifikacích zrychlit. Jde o jeho zásadní slabinu.

„Za výkony v kvalifikacích bych si dal 5/10. Není tajemstvím, že je to oblast, na kterou se musím zaměřit a kde bych se měl zlepšit. Cítím, že mám na mnohem víc. I vůz má větší potenciál. Problémy nedělala vždy jen jedna věc, měnilo se to.

Obecně mohlo jít o chybu, která zkazila celé kolo. Mohla za tím stát například špatná příprava, respektive zahřátí pneumatik, kdy jsem pak chyboval v nájezdu do první zatáčky. Potíž ale může tkvít i v jiných oblastech. Obecně je ale důležitá správná příprava.

Několikrát jsem odjel kolo a řekl si: Ježiši, tak takový je můj čas? To prostě nestačí. Ale dobře, pořád se učím. Častěji se ale stává, že po odjetí kola cítím frustraci a tuším, že kdybych měl o pokus víc, mohl bych mít výrazně lepší čas. Potenciál tam je,“ řekl Latifi.

Další článek: Zcela bez zkušeností. Haas letošní jezdeckou sestavu hájí

15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.