Latifi by si za kvalifikace udělil pět bodů z deseti

Kanadský závodník stále čeká na první body ve formuli 1. K vylepšení statistiky by mu mohly pomoci vyšší startovní pozice.
Foto: Getty Images / Pool
Latifi by si za kvalifikace udělil pět bodů z deseti | Foto: Getty Images / Pool

Nicholas Latifi v roce 2020 odjel svou první sezonu v nejvyšší formulové třídě. Hájí barvy stáje Williams a týmovým kolegou mu je George Russell, který je pod patronátem Mercedesu.

Latifi na Russella nestíhal především v kvalifikacích, v sobotních bojích kolegu neporazil ani jednou. Jako rychlejší z pilotů Williamsu na roštu stál pouze v GP Sáchiru, kde Russella nahradil nováček Jack Aitken.

Rodák z Montrealu proto ví, že by měl v kvalifikacích zrychlit. Jde o jeho zásadní slabinu.

„Za výkony v kvalifikacích bych si dal 5/10. Není tajemstvím, že je to oblast, na kterou se musím zaměřit a kde bych se měl zlepšit. Cítím, že mám na mnohem víc. I vůz má větší potenciál. Problémy nedělala vždy jen jedna věc, měnilo se to.

Obecně mohlo jít o chybu, která zkazila celé kolo. Mohla za tím stát například špatná příprava, respektive zahřátí pneumatik, kdy jsem pak chyboval v nájezdu do první zatáčky. Potíž ale může tkvít i v jiných oblastech. Obecně je ale důležitá správná příprava.

Několikrát jsem odjel kolo a řekl si: Ježiši, tak takový je můj čas? To prostě nestačí. Ale dobře, pořád se učím. Častěji se ale stává, že po odjetí kola cítím frustraci a tuším, že kdybych měl o pokus víc, mohl bych mít výrazně lepší čas. Potenciál tam je,“ řekl Latifi.

Další článek: Zcela bez zkušeností. Haas letošní jezdeckou sestavu hájí

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.