Latifi bude ve formuli 1 závodit pod číslem 6, které patřilo Rosbergovi

Nicholas Latifi si vybral pro svou kariéru startovní číslo 6, které patřilo Rosbergovi.
Latifi bude ve formuli 1 závodit pod číslem 6, které patřilo Rosbergovi

V průběhu testů a pátečních tréninků jezdil Latifi s různými startovními čísly – týmy jich několik dostanou právě pro tyto účely. Od letošní sezóny je ale z Kanaďana závodní jezdec, a tak si musí vybrat stálé startovní číslo – vybírat může samozřejmě jen z těch, které jsou volné. Latifi si vybral číslo 6, které původně patřilo Rosbergovi. 

Mistr světa ukončil kariéru jen pár dní poté, co získal v Abú Dhabí 2016 titul mistra světa. V letech 2017 a 2018 sice nezávodil, ale číslo nebylo po tyto dvě sezóny podle pravidel dostupné. Uvolnilo se až v loňském roce.

Chadwicková: Díky Latifimu věřím, že se do F1 mohu dostat i já

Chadwicková: Díky Latifimu věřím, že se do F1 mohu dostat i já

Latifi svůj výběr zdůvodnil tím, že je z Toronta, které je známé jako „The Six“ a to od roku 2016, kdy místní raper Drake vydal album Views from 6 (později byl název zkrácen na Views). Číslo šest má ale mnohem starší původ – souvisí s předvolbami města, které jsou 416 a 617.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Neveu si pochvaluje pozitivní vliv Alonsa na WEC

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.