Lando Norris se cítí osobně dotčen Hamiltonovým vyjádřením o mladých pilotech

Na úvodní tiskové konferenci ještě před pátečními tréninky v kanadském Montrealu Lewis Hamilton uvedl, že současná formule 1 není dostatečně fyzicky náročná a umožňuje i velmi mladým pilotům, aby v ní závodili. Proti těmto slovům se posléze ohradil Lando Norris. Britský pilot McLarenu prohlásil, že se dotkla jeho a celé skupiny mladých jezdců F1.
Lando Norris se cítí osobně dotčen Hamiltonovým vyjádřením o mladých pilotech

„Lidé budou stále říkat, že je to nudné,“ prohlásil na úvod tiskové konference Lewis Hamilton.

„To by se určitě mělo zastavit novými pravidly, pokud bych se na to měl ale podívat z globálního hlediska, měly by se udělat nějaké změny i mimo řád pravidel.“

„Nemyslím si, že by to měla být ta fyzicky nejnáročnější věc. Po závodě byste ale měli být fyzicky unavení třeba jako po maratonu,“ myslí si pětinásobný mistr světa.

„Po některých závodech se cítím, jako bych mohl ujet ještě další dva nebo tři. Formule 1 by takováto neměla být. Je to mužský sport, do kterého přichází mnoho mladých nováčků. Pro ty je poté velmi jednoduché přizpůsobit se a zvyknout si,“ reaguje Hamilton na stále se snižující věk pilotů, kteří debutují ve formuli 1. Ten je podle pilota Mercedesu příliš nízký a ukazuje, že by formule 1 měla být větší fyzickou výzvou.

Norris se učil od Verstappena ve virtuálních závodech

Norris se učil od Verstappena ve virtuálních závodech

Se slovy Lewise Hamiltona nesouhlasí Lando Norris, který v reakci na vyjádření svého staršího britského krajana uvedl, že se jím cítí osobně dotčen. Norrisovo rozhořčení povzbudila i Hamiltonova otázka na věk mladého pilota McLarenu, kterému je devatenáct let. Na toto číslo reagoval Lewis Hamilton nevěřícně.

„Nevím, proč to říká teď a proč to samé neříkal, když on poprvé startoval (Hamilton debutoval ve 22 letech; pozn. red.),“ řekl Norris směrem k Hamiltonovi.

„Muselo to být namířeno na mě, George (Russella) a Alexe (Albona), protože my jsme ti nejmladší ve formuli 1 a já tady netrpím tak moc, jak bych podle něj pravděpodobně měl,“ obořil se jezdec McLarenu na staršího pilota Mercedesu.

„Nemyslím si, že to z jeho strany bylo zastrašování. Jen nechápu, proč to samé neříkal v jiných letech,“ odpověděl Lando Norris na otázku, zda – li Hamiltonovo vyjádření považuje za zastrašující.

„Současná doba je v porovnání s obdobím, kdy on (Hamilton) začínal, mnohem obtížnější. Říká, že má rád obtížnější řízení. V pohodě, v tom případě může požádat svůj tým, aby mu snížil účinnost posilovače řízení,“ dodal Norris.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ferrari vsází na rychlost na rovinkách