Lando Norris: Neočekávám, že bych měl v dohledné době bojovat o titul

Kontrakt Landa Norrise u McLarenu vyprší na konci sezony 2025. Brit neočekává, že by se do té doby měl zapojit do boje o titul.
Foto: Getty Images / Jared C. Tilton
Lando Norris: Neočekávám, že bych měl v dohledné době bojovat o titul | Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Ačkoliv je Lando Norris mnohými považován za jednoho z nejlepších pilotů formule 1 současnosti, o čemž svědčí i jeho vysoké postavení v nejrůznějších žebříčcích, na svůj premiérový triumf stále čeká.

Brit však zůstává trpělivý, jelikož ví, že bez konkurenceschopného vozu nebude moci na nejvyšší příčky útočit. 

„Se vším, co jsem se naučil, bych možná mohl vyhrát nějaký závod, ale do té doby pravděpodobně nevyhraji žádný titul,“ řekl Norris magazínu GQ s odkazem na skutečnost, že mu současný kontrakt vyprší na konci ročníku 2025.

„Vím ale, že v těch letech musím být na absolutní špičce.“

Někteří jeho vrstevníci, mezi které se řadí Max Verstappen, Charles Leclerc a George Russell, již na svém kontě mají výhry a boje o pódia v celkovém pořadí. Jak tento fakt vnímá Norris, jenž je přibližně o dva roky mladší než jeho generační rivalové?

„Myslím, že umím prohrávat, ale vždycky jsem na sebe přísný. Jsem vůči svým výkonům velmi kritický. Vždy si říkám, co jsem mohl udělat lépe a poté, co mohl udělat lépe tým," sdílel britský pilot svůj pohled.

„Jsem perfekcionista. Snažím se co nejvíc, abych byl lepším jezdcem,“ dodal Norris.

Má spoustu času

K budoucnosti Norrise, ale i k „závazkům“ McLarenu vůči němu, se vyjádřil pro magazín GQ i generální ředitel britské stáje Zak Brown.

„Myslím, že má před sebou dalších 10 až 15 let. Pokud se nám podaří mu dát dobré auto, bude mistrem světa.“

Další článek: Staněk a spol. Jezdecké složení formule 2 je téměř kompletní

Témata článku: ,