Lando Norris by uvítal Alonsovu pomoc

McLaren vstoupí do příští sezóny s novou jezdeckou dvojicí, kterou budou tvořit Carlos Sainz junior a Lando Norris. Druhý jmenovaný mladý britský závodník doufá, že Fernando Alonso bude i přes svůj odchod z formule 1 nadále pomáhat svému bývalému týmu.
Lando Norris by uvítal Alonsovu pomoc

Alonso se sice v Abu Dhabi rozloučil se světem formule 1, šéf McLarenu Zak Brown však nevyloučil možnou další angažovanost španělského pilota na příklad během testování nového vozu.

Vidina takovéto případné pomoci od zkušeného Španěla se velmi zamlouvá Landu Norrisovi, který by podobnou spolupráci ocenil.

„Myslím, že by to bylo velmi hodnotné. On (Alonso) má pochopitelně nejlepší přehled o tom, jak se auto v průběhu let měnilo a nejlépe pozná, co je dobré a co naopak ne,“ řekl devatenáctiletý Norris pro f1i.com.

„Já samozřejmě přesně nevím, co se stane. Alonso je stále součástí McLarenu a bude to hodně na něm.“

Po sedmnácti letech ve formuli 1 bude mít příští rok Fernando Alonso poněkud volnější sezónu. S týmem Toyota dokončí sezónu vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC, v lednu se po roce opět zúčastní 24 hodin v Daytoně a v květnu se podruhé pokusí ovládnout Indy 500. Volnější kalendář by Alonsovi mohl umožnit spolupráci s McLarenem.

„Pochopitelně bych měl sám nejraději natestováno co nejvíce hodin, pokud by ovšem všichni dospěli k rozhodnutí, že by to bylo dobré pro tým (Alonsovo testování nového vozu; pozn. red.) a že bychom potřebovali jeho zpětnou vazbu, tak budu souhlasit s tím, že je to dobrý nápad,“ uvedl mladý Alonsův nástupce u McLarenu.

„Myslím ale, že je ještě daleko k tomu, abychom věděli, jestli Fernando bude vůbec chtít znovu usednout do vozu formule 1,“ uzavřel toto téma Norris.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Sauber má vše potřebné ke stavbě skvělého vozu, věří Räikkönen

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00