Lance Stroll: V dobách Racing Pointu bychom špatný vývoj loňské sezony zvrátit nedokázali

Aston Martin vloni neměl ideální sezonu, nicméně po špatném úvodu jeho výkonnost rostla. Podle Lance Strolla by dříve tým takový obrat nezvládl.

Foto: Getty Images

Lance Stroll: V dobách Racing Pointu bychom špatný vývoj loňské sezony zvrátit nedokázali | Foto: Getty Images

Na začátku minulého ročníku na tom byla forma Astonu Martin velmi špatně. Britský tým, který má i díky svému majiteli Lawrenci Strollovi velké ambice, se dost trápil a na první body čekal až do čtvrtého závodu sezóny – nejdéle ze všech stájí.

Postupem času se však oba jezdci Astonu Martin, Sebastian Vettel a Lance Stroll, začínali na bodované pozice dostávat častěji, výsledkem čehož byla alespoň obhajoba sedmé pozice v Poháru konstruktérů.

Nejedná se sice asi o výsledek, se kterým by byli v Silverstone spokojeni, nicméně schopnost efektivně vyvíjet vůz byla podle Lance Strolla důkazem toho, že tým od chvíle, kdy se z Racing Pointu před sezónou 2021 proměnil v Aston Martin, ušel kus cesty.

„Myslím, že se tým hodně posunul,“ uvedl kanadský závodník pro britský Autosport.

„Řekl bych, že před pár lety bychom se z té díry, ve které jsme byli na začátku roku, vyhrabávali mnohem obtížněji,“ je přesvědčen Lance Stroll, který vyjmenoval i důvody, proč je podle něj nyní Aston Martin na vyšší úrovni.

„Jde o pracovní morálku, komunikaci, ale i způsob, jakým se vše dělá. Myslím, že jsme ušli dlouhou cestu od doby, kdy jsme závodili ještě jako Racing Point,“ porovnal 24letý jezdec.

Další článek: Haas ukáže v úterý letošní zbarvení

Témata článku: ,