Lance Stroll se nezúčastní Velké ceny Singapuru 2023

Na startu závodu bude jen 19 vozů. Lance Stroll do něj neodstartuje.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Lance Stroll se nezúčastní Velké ceny Singapuru 2023 | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Lance Stroll na konci první části kvalifikace tvrdě boural. V té době byl na 20. místě, které by mu patřilo také na startu – ačkoliv nelze vyloučit, že by nakonec startoval z boxů.

Aston Martin ale v neděli dopoledne našeho času uveřejnil krátkou zprávu, podle které Lance Stroll do závodu nenastoupí.

Stroll z vozu odešel po svých. S ohledem na sílu nárazu byl poté medical carem převezen do lékařského centra na okruhu. Vyšetření žádná zranění nepotvrdila. Stroll se ale přesto necítí zcela v pořádku.

„Celému týmu se ulevilo, že Lance mohl po včerejší nehodě vystoupit z vozu, nicméně stále pociťuje následky tak těžké nehody,“ uvedl Mike Krack.

„Naší prioritou je nyní jeho úplné a rychlé zotavení. Společně jsme se rozhodli, že dnešní závod vynechá a místo toho se plně soustředí na návrat do kokpitu pro Velkou cenu Japonska příští víkend.“

Aston Martin v tiskové zprávě také naznačil, že sekundárním důvodem je i těžké poškození vozu.

Aston Martin by v případě potřeby již neměl možnost nasadit do závodu náhradního jezdce. Podle pravidel se „náhradník“ musí zúčastnit kvalifikace. 

Dalším závodem je už za týden Velká cena Japonska. V případě potřeby by Aston Martin mohl nasadit Stoffela Vandoorna, nebo oslovit Mercedes a „půjčit“ si Micka Schumachera, který má zkušenosti se současnými vozy a není mimo kokpit tak dlouho. Je ale více než pravděpodobné, že Stroll bude do Japonska v pořádku.

Další článek: Tento formát je zastaralý, říká o kvalifikaci Alonso. Podle něj existuje jen jedno řešení

Témata článku: , ,