Lance Stroll by necítil zášť, pokud by ho otec vyhodil z týmu

Lance Stroll je v unikátním postavení. Tým vlastní jeho otec. Mohl by ale i on přijít o sedačku?
Lance Stroll by necítil zášť, pokud by ho otec vyhodil z týmu

Sergio Pérez vynechal kvůli pozitivnímu testu na koronavirus dva závody. Zřejmě i kvůli tomu zatím utichly diskuse o tom, zda na konci roku skončí a bude nahrazen Sebastianem Vettelem.

Pérez má smlouvu, ale je nepravděpodobné, že by z týmu odešel Lance Stroll, který je synem majitele týmu. Pokud by k tomu ale někdy došlo, Stroll to bude brát stejně, jako v případě jiného týmu.

„C'est la vie. Existuje pracovní vztah a existuje vztah otec a syn,“ řekl Stroll pro Channel 4. 

„Pokud by mě vyhodil z týmu, nebude tu žádná zášť. Je to obchod a způsob, jak se věci někdy odehrají. Přijal bych to bez stížností, otočil stránku a bojoval dál.“

„Mám s ním poměrně jednoduchý vztah. Je to skvělá chemie. Nezasahuje mi do mých věcí a dává mi prostor.“

Stroll si už zvykl, že o něm mluví v souvislosti s protekcí. „Slýchávám to celý svůj život, abych byl upřímný. Zůstávám ve své malé bublině a udržuji si lidi, na kterých mi záleží. Zbytek je jen hluk v pozadí. Snažím se mluvit na trati.“

Další článek: Alonso se chystá na Indy 500 a vylučuje start v dalších letech

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10