Lance Stroll by necítil zášť, pokud by ho otec vyhodil z týmu

Lance Stroll je v unikátním postavení. Tým vlastní jeho otec. Mohl by ale i on přijít o sedačku?
Lance Stroll by necítil zášť, pokud by ho otec vyhodil z týmu

Sergio Pérez vynechal kvůli pozitivnímu testu na koronavirus dva závody. Zřejmě i kvůli tomu zatím utichly diskuse o tom, zda na konci roku skončí a bude nahrazen Sebastianem Vettelem.

Pérez má smlouvu, ale je nepravděpodobné, že by z týmu odešel Lance Stroll, který je synem majitele týmu. Pokud by k tomu ale někdy došlo, Stroll to bude brát stejně, jako v případě jiného týmu.

„C'est la vie. Existuje pracovní vztah a existuje vztah otec a syn,“ řekl Stroll pro Channel 4. 

„Pokud by mě vyhodil z týmu, nebude tu žádná zášť. Je to obchod a způsob, jak se věci někdy odehrají. Přijal bych to bez stížností, otočil stránku a bojoval dál.“

„Mám s ním poměrně jednoduchý vztah. Je to skvělá chemie. Nezasahuje mi do mých věcí a dává mi prostor.“

Stroll si už zvykl, že o něm mluví v souvislosti s protekcí. „Slýchávám to celý svůj život, abych byl upřímný. Zůstávám ve své malé bublině a udržuji si lidi, na kterých mi záleží. Zbytek je jen hluk v pozadí. Snažím se mluvit na trati.“

Další článek: Alonso se chystá na Indy 500 a vylučuje start v dalších letech

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)