Lada bude sponzorovat Petrova a Renault

Ruský premiér Vladimir Putin prozradil na setkání s šéfem automobilky Renault Carlosem Ghosnem, že Lada bude sponzorovat Vitalije Petrova a tým Renault F1.

Ghosn zavítal do Ruska, aby jednal o možnostech spolupráce mezi francouzskou automobilkou a ruskými výrobci.

"Učinili jste symbolický krok ve formuli 1, máte pana Petrova a já mu přeji hodně úspěchů," řekl Putin. "Jsem si jistý, že se stane příkladem toho, čeho lze při spolupráci Renaultu a ruských automobilek dosáhnout."

"Podle toho co vím, tak logo Lady bude na závodním voze, kombinéze jezdce a mechaniků. To je správné, jelikož máme v úmyslu spustit novou sérii vozů s přímou účastí Renaultu a pod tradiční značkou Lada."

Putin se také zeptal Ghosna, proč si Renault vybral do týmu právě Petrova. "Za prvé má talent," odpověděl šéf francouzské automobilky. "Je to skvělý jezdec. Nikdy bychom nepodepsali s jezdcem, o kterém bychom pochybovali. Je to vycházející hvězda."

"Vybrali jsme si ho ze seznamu několika kandidátů. Národnost pana Petrova hrála roli kvůli naší úzké spolupráci s Ruskem. Doufáme, že pro nás pan Petrov vyhraje hodně závodů."

Putin na závěr naznačil, že se Rusové můžou s postupem času angažovat ve formuli 1 více. "Naším prvním krokem je sponzorství tohoto projektu a je možné, že se naše sponzorská role v budoucnu zvětší," uzavřel.

Petrov by se tak měl vyhnout problémům s nedostatkem finančních prostředků, o kterých se spekulovalo po oznámení jeho angažmá u Renaultu.

Další článek: Ferrari: O titul budou možná bojovat více než čtyři týmy

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen