Kvyat vidí v týmu Toro Rosso spíš Da Costu než sebe

Daniil Kvyat přiznal, že je pro něj zřejmě příliš brzy na postup do formule 1, a proto vidí jako favorita na zisk Ricciardovy sedačky Antonia Felixe da Costu.
Kvyat vidí v týmu Toro Rosso spíš Da Costu než sebe

Poradce Red Bullu Helmut Marko nedávno zmínil, že při výběru jezdce do týmu Toro Rosso připadají v úvahu tři jména: Da Costa, Kvyat a Sainz. Španělského mladíka ale víceméně vyřadil s tím, že je moc mladý.

To samé si o sobě myslí Kvyat. "Pořád jsem velmi mladý, ale za sebe nevidím žádné problémy," uvedl pro GPUpdate. "Myslím, že šance tu pořád je, protože teoreticky můžete postoupit z GP3 do formule 1."

"Dokonce i z formule Renault 2,0 je to možné, jak jsme viděli u Kimiho Räikkönena. Ale tohle se v dnešní době už moc neděje."

Ruský závodník proto předpokládá, že si Toro Rosso vybere spíš jeho portugalského kolegu z programu Red Bullu pro mladé piloty.

"Když budu realista, tak je Antonio ve velmi dobré pozici. Teď je to celé na něm, aby měl dobré výsledky a přesvědčil šéfy, aby ho vzali jako jezdce Tora Rossa. Já mám aspoň šanci, ale nevím, jak velká nebo malá je. Uvidíme."

Pokud do formule 1 nepostoupí, předpokládá Kvyat, že bude příští rok závodit ve formuli Renault 3,5 nebo možná v GP2, rozhodovat bude Helmut Marko.

Další článek: Jezdci Caterhamu si nejsou svými místy jistí

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10