Kvůli zrušení rozpočtového stropu jsme v nevýhodě, říká Virgin

Zrušení dobrovolného rozpočtového stropu zhoršilo vyhlídky nových týmů. Virgin Racing se do formule 1 přihlásil pod rozpočtovým omezením a teď se cítí být poškozený.

"Tým je ve velké nevýhodě, protože ostatní můžou pořád utrácet 400 miliónů za rok a samozřejmě mají ty miliardy, které utratili v předchozích letech," řekl majitel Virginu Richards Branson pro Crash Radio.

"Myslím, že je škoda, že v této oblasti FIA ustoupila. Pro sport by bylo lepší, kdyby ho (rozpočtový strop) prosadili, tak aby se nové týmy mohly relativně vyrovnat těm starším."

Formule 1 se dohodla na jiném způsobu snižování nákladů, který je rozložený do několika sezón. Virgin Racing začne s jedním z nejnižších rozpočtů, jeho výše by ale mohla v budoucnu patřit do průměru.

"Alespoň to přijde za pár let a my jsme tým, který začíná s tím správným rozpočtem hned od začátku. Apeluji na FIA, aby znovu neustupovala. A my dokážeme, že je to možné," dodal Branson.

Dobrovolný rozpočtový strop ve výši 40 miliónů liber byl v platnosti v době, kdy nové týmy podávaly přihlášku do šampionátu 2010. Všechny se k němu přihlásily, ale po sporech mezi FIA a FOTA byl zrušen. Stájím, které by se mu podřídily, garantoval určité technické výhody spojené s větší volností při vývoji vozů.

Další článek: Williams požaduje deset miliónů liber po islandské bance Glitnir

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.