Kvůli Vettelovi se oběsím, řekl Webber. Pak se omlouval

Mark Webber nevydržel v Singapuru neustále se opakující otázky o Sebastianu Vettelovi a urazil novináře. Pak se mu omluvil.
Kvůli Vettelovi se oběsím, řekl Webber. Pak se omlouval

Webber byl dotázán, jestli není frustrovaný tím, že titul získal Vettel a ne on. "Jo, půjdu a oběsím se," odpověděl. Na adresu francouzského novináře, který otázku položil, pak utrousil "fucking wanker" a později ještě "fucking pig", což jsou velmi vulgární urážky.

Australan nakonec uznal, že svoji reakci přehnal a osobně se omluvil. O výkonech týmového kolegy pak dokázal mluvit normálně. "Určitě je tu pár jezdců, kteří si přáli, aby ten boj trval trochu déle, ale on ho může uzavřít už tento víkend. Asi není důležité, kde se to stane, protože se to pravděpodobně stane, je jen otázka, ve kterém závodě. Tady, v Japonsku, Brazílii, kdekoliv."

"Měl skvělý rok, hodně vítězství, ostatní sbírají pódia, ale je konec. Je to úplně jiný šampionát než loni, kdy byl boj o šampionát velmi vzrušující. Letos jsou závody ještě lepší, ale šampionát je velmi nudný."

"On měl na začátku roku skvělou šňůru. Já jsem na začátku nezvládl vše dobře. Také jsem měl pár problémů se spolehlivostí, což není nikdy ideální, ale myslím, že nakonec byla moje forma v posledních závodech mnohem lepší. Když jsem se dostal do vedení na Nürburgringu a podobných závodech, bohužel jsme neměli auto na vítězství, bylo to těžké."

"Nejvíce frustrující závod byl zřejmě ve Spa, protože jsem byl v závodě asi nejrychlejší, ale měl jsem problémový start a pak mi to nevyšlo se safety carem, nevyužil jsem ho pro zastávku v boxech. To se stává, byla to nevyužitá příležitost, ale myslím, že bylo pro mě od začátku těžké se Sebovi letos postavit v šampionátu vzhledem k tomu, jaký měl vstup do sezóny."

Diskuze (44) Další článek: Button: McLaren letos moc chyboval, proto na Red Bull ztrácí tolik
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00