Kvůli týdenní přestávce Vettel moc neslavil

Protože šampionát vyhrál v Indii, nemohl Sebastian Vettel s týmem moc slavit a musel myslet na další závod, který se jede už tento víkend v Abú Zabí.
Kvůli týdenní přestávce Vettel moc neslavil

Hned po Grand Prix Indie musel Red Bull rychle balit, přičemž Vettel pomáhal mechanikům, a musel se stěhovat na Yas Marinu, protože tyto dva závody dělí jen týden.

"Samozřejmě to byla velká úleva, když jsem projel cílem v neděli, skvělý pocit," vzpomínal. "V neděli večer celý tým samozřejmě musel balit, ale trochu jsme se pobavili v hotelovém baru, bylo to spontánní. Mezi Indií a závodem tady nebylo moc času, takže tým má hodně práce. Takže jsme nemohli slavit jako blázni."

Z Nového Dillí zamířil Vettel domů do Švýcarska, kde především odpočíval v rámci příprav na další závod. "Než jsem sem přijel, byl jsem dva dny doma, bylo to celkem v klidu, nic působivého, jen jsem si užíval klidu domova. Měl jsem čas pro sebe, byl jsem zpět u své přítelkyně. Takže celkem v klidu."

Teď, když si splnil letošní hlavní cíl, může závodit s větším klidem, ale varoval, že ne s menším nasazením.

"Nemyslím, že bychom k tomuto víkendu přistoupili s tím, že není co získat. My milujeme to, co děláme. Užíváme si výzvy, a proto není pochyb, proč jsme tady a co musíme udělat."

"Chceme závodit, co nejtvrději závodit s ostatními. Pokud budeme mít příležitost, chceme vyhrát. Jak jsem řekl, měl jsem doma pár klidných dní, což bylo dobré, abych vystřízlivěl po Indii a připravil se na tady."

Další článek: Ještě jsem se nerozhodl přestoupit, tvrdí Maldonado

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00