Kvůli strategii pro mě byli jezdci na čele nedosažitelní, říká Ricciardo

No, tak za me nezklamali. Horner vymyslel genialni strategii a Rici opet ukazal sve umeni. Tak jako v minulych zavodech do Vozedboucha nesel, i kdyz byl o s. rychlejsi. Poslouchal jsem spanelaky, tak ze nevim jake direkce Rici dostal, kdyz dojizdel Vozedboucha, ale ti komentatori se tomu hrozne dlouho smali.
Diky bohu je tahle epizoda za nama. Verim Dr. Markovi, ze pokud to s Hondou nepujde skvele, tak to zabali i s tou partou podrazaku. Vozedbouch se vrati do motokar, f1 si oddechne a zase bude fajn.😁

karelse

jurgenb  |  26. 11. 2018 07:54

Jak tu čtu ty příspěvky dříve diskutujících, tak nabývám pocitu, že až příští rok Ricci vypadne kvůli technice, tak za to bude moci RB/Marko/Horner (jméno doplňte dle své aktuální preferované zášti)...

Lewis Hamilton harry1967  |  26. 11. 2018 06:52

Uz je to tak nejak tradice Vettel vyhnal Webra. Toho zase Rici, ktery utika pred Maxem. Bude to pokracovat ?

Jenson Button -ERACER-  |  25. 11. 2018 20:36

Ričí byl letos strašně slabý, rychlostne na Maxe už zkrátka nemá, proto také ten úprk k Rencku. Viz to bodové srovnání mezi Maxem a Ričím. Gasly bude mnohem lepší.

Jolyon Palmer janina77  |  25. 11. 2018 21:00

Podívej se do tabulky před oznámením odchodu. Měl 2 x více bodu . No, pak se to nějak seklo a pro jistotu 5 x nedojel.

Jenson Button -ERACER-  |  25. 11. 2018 21:02

Sezóna končí vždy po posledním závodě. A Ričí oznámil přestup relativně pozdě. Takže výmluvy.

Jolyon Palmer janina77  |  25. 11. 2018 21:06

Pozdě ses to asi dozvěděl ty!!! Ale to neznamená, že to tom v červnu nevěděli u Bulíků.

Jenson Button -ERACER-  |  25. 11. 2018 21:09

Už je to zanama. Říci konci.

Riči naopak začíná. zbavy se toho sajrajtu jmenem RB a bude nerušeně dělat svojy práci hňupe.

Jistý Risty

Pepan A1  |  25. 11. 2018 21:24

V posledních deseti závodech Ricci 5 odpadnutí pro poruchu, Festkřappen jednou. Dneska protekční fracek podělal start, tak tým preventivně podělal Ricciardovi strategii, aby se protekční fracek mohl dostat před něj. To se pak body shání lehce, když Ti tým doslova odklízí kolegu z trati. Psal jsi dobře. Je to za námi a v příští sezóně bude Ricci Festkřappenovi ukazovat, jak vypadá Renault zezadu. Protože i když je Newey geniální konstruktér, tak ty více než tři vteřiny, které dneska Hondy ztrácely na čelo, nedohoní ani to zázračné šasí od Red Bullu.

Kimi Räikkönen Potooczech  |  25. 11. 2018 20:33

Tohle je jenom důsledek nudného kroužení na Pirellkách. Je jedno jaké pneu jezdci obují. Stejně nakonec jedou tak, aby museli jen jednou do boxů. A aby se jim pneu prohřála, tak musejí na měkčí směsi. Takže je to zajímavý paradox. Aby byli schopni dojet do cíle s jednou zastávkou, musí kombinovat měkčí směs pneu. S tou pak ale jedou o 6-7 sekund pomaleji než v kvalifikaci, protože potřebují, aby jim vydržela. Tvrdší směs obou nemohou, protože by se neprohřála a brzy odešla. Nebo by na ní sice mohli tlačit, ale ojeli by ji pak rychleji, jak ty směsi měkčí a museli by ještě jednou do boxů.
Takže závod vyhraje jezdec se suverénně nejstarší pneu na voze. Druhé a třetí místo obsadí jezdi, kteří mají pneu asi o 12 kol mladší, ale i tak na to nemohli tlačit, protože by sice mohli jezdit kola o 2-3 sekundy rychlejší, ale asi tak 5 kol a konec. A za nimi dojede jezdec, který má na pneu najeto sotva polovinu kol vítěze, ale pro změnu nesmí předjet stájového kolegu, protože by ho mohl vyhnat z trati :)

Tahle podoba "závodění" je absolutně o ničem. Díval jsem se dneska na GP3 a tam zase ... jediná dvě místa, kde se předjíždělo byly dvě DRS rovinky ... prostě i jezdci dva stupně pod F1 se už učí, že gumy se musí šetřit, nesmí se tlačit a předjet se dá jenom na DRS rovince. Jako divákovi, který začal F1 sledovat v 90. letech se mi z toho zvedá žaludek.

Klasika....Rici vyřazen z boje o pódium úmyslně zvolenou strategií aby se na výsluní znovu dostal Max....
Tohle jsou všechno důvody proč téhle stáji přeji at si to příští rok s Hondou doufám pěkně vyžerou.....na pódia bude moci Max zapomenout...

Alespon, ze naposledy. Otacel se z toho zaludek.

karelse

Pepan A1  |  25. 11. 2018 20:21

Taky jsem nabyl dojmu že strategie byla postavena tak, aby se Max dostal před Ricciho. Protekční facek podělal start a oni ho museli propašovat před druhý vůz týmu. Od nového roku bude mít Ricci férovější vedení.

Nico Hülkenberg tomiek1  |  25. 11. 2018 19:12

Podle toho, co předvádí TR odhaduji, že na pódia to může být, ale na úkor toho, že polovinu závodů nedojedou.

Pepan A1  |  25. 11. 2018 20:26

Pokud Honda neudělá výkonnostní skok, ani zázračné Neweyho šasí je na pódia nedostane. Po roce spolupráce s Hondou se Hartley kvalifikoval šestnáctý a Gasly sedmnáctý. Ztráta na Hamiltona 3,2, resp. 3,4 vteřiny. To by to šasí muselo lítat, aby je dostalo na pódium.

Kimi Räikkönen Potooczech  |  25. 11. 2018 20:37

Asi tak. Neustále se tvrdí, že Honda už přeskočila Renault, ale já to na té trati nějak nevidím. Na rovinkách jsou obě TR pomalá a po Brazílii to jeden z jejich jezdců řekl napřímo, že musejí ubírat přítlak, aby nebyli zoufale pomalí na rovinkách a pak trpí v technických částech trati a odcházejí jim pneu.
A dnes to bylo vidět zase, že ten motor Hondy žádný extra výkon nemá. Podle budou příští rok spíše rádi, když budou mít výkon na úrovni Renaultu a budou se modlit, aby jim ten motor vydržel aspoň stejně, jako letos ty Renaulty.

Ayrton Senna crazytunny  |  25. 11. 2018 18:09

Opět další zářez Ricciarda na úkor Verstappena..... kolikátý už v sezóně?.....

Fernando Alonso hej_kej_ej  |  25. 11. 2018 18:05

tak Ricciardovu strategii chápal asi málokdo, jestli tedy vůbec někdo...možná na zídce jen kuli želízko pokud je žhavé a chtěli udržet Verstappena na výsluní co nejdéle, páč nic jiného ta strategie nepřinesla a na supersoftech ani nic jiného přinést nemohla

Charles Leclerc pejdaa  |  25. 11. 2018 17:50

RB je na koni, výměna PJ je jen formalita...
Oni totiž narozdíl od bouliérovců a alonsovců nežvaní a neslibují lepší zítřky.. Oni makají a výsledky ukazují přímo na trati.. nikoliv jen v důších zaostalých fandů...


1 2

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.