Kvůli Ricciardovi jsem se musel zlepšit, říká Verstappen

Max Verstappen připustil, že se po svém příchodu do Red Bullu musel kvůli novému týmovému kolegovi Danielu Ricciardovi zlepšit.
Kvůli Ricciardovi jsem se musel zlepšit, říká Verstappen

18letý Nizozemec sice hned ve svém prvním závodě v barvách Red Bullu vyhrál, když triumfoval ve Velké ceně Španělska, v kvalifikaci se mu však Ricciarda podařilo poprvé porazit až minulý víkend na Silverstonu v rámci Velké ceny Velké Británie.

„Neměli byste zapomínat, že závodím vedle někoho, kdo je velmi rychlý, takže teď k tomu přistupuji jinak,“ řekl Verstappen. „V porovnání s tím, jak jsem na tom byl předtím v Toro Rosso, jsem musel zlepšit svou hru, protože on (Ricciardo) je velmi rychlý.“

Verstappen s Ricciardem mají za sebou v roli týmových kolegů šest závodů, ve kterých Verstappen získal 77 bodů a Ricciardo 64. Celkově však v průběžném hodnocení letošní sezóny Verstappen za Ricciardem o deset bodů zaostává.

Ricciardo: Atmosféra v týmu se Verstappenovým příchodem změnila

Ricciardo: Atmosféra v týmu se Verstappenovým příchodem změnila

A to i přesto, že Ricciardo letos získal zatím jen jedny stupně vítězů (2. místo v Monaku), zatímco Verstappen vedle vítězství ve Španělsku dojel ještě druhý v posledních dvou závodech v Rakousku a Velké Británii.

„V průběhu sezóny to bude jen a jen lepší, stejně jako příští rok a v dalších letech. Je to neustálé zlepšování se,“ dodal Verstappen.

„V závodech to není tak špatné. Vždy se tam cítím velmi sebejistě. Minulý rok byla závodní rychlost vždy velmi dobrá, takže si nemyslím, že bych se z tohoto pohledu musel nějak obávat.“

„Je to víc o vašem instinktu, než o tom, jak v závodě řídíte váš vůz. Rád bojuji. Jsou to jen poslední věcí, jak zlepšit vůz, jak možná o desetinu sekundy zrychlit v kvalifikaci. Zkrátka to poskládat dohromady.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Räikkönen se bude během letní přestávky ženit

17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
10:40 | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.
9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
27. listopadu | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10