Kvůli potížím v prvním kole mi uniklo pódium, lamentuje Räikkönen

Fina netěší, že podlehl McLarenu.
Kimi Räikkönen startoval do brazilské Grand Prix z pátého místa a s velkým náskokem před jezdci McLarenu. V cíli byl ale šestý a za Lewisem Hamiltonem, což mu radost nedělá, protože mu unikly stupně vítězů a Ferrari ztratilo třetí příčku v šampionátu týmů.

"V Brazílii jsme podle očekávání měli těžký víkend, ale bez toho, co se stalo v prvním kole, bych dokázal získat místo na pódiu," řekl Räikkönen. "Podařilo se mi získat páté místo na roštu, což bylo pro závod dobré."

"Skvěle jsem odstartoval, přičemž jsem těžil z toho, že jsem měl měkčí pneumatiky, zatímco ostatní kolem mě měli tvrdší směs. Ze zatáčky č. 3 jsem měl dobrý výjezd a pokusil jsem se zaútočit na Webbera, využil jsem při tom KERS."

"On najednou změnil stopu a než jsem si to stihnul vůbec uvědomit, byl jsem dvěma koly na trávě a měl jsem poškozené přední křídlo. V tu chvíli se moje naděje na umístění mezi prvními třemi vypařily."

"Celkově vzato bylo šesté místo dobrým výsledkem, vzhledem k tomu, co se stalo. I když se mi nelíbí, že jsme bodově ztratili vůči McLarenu v závodě, do kterého startovali za námi."

Kromě potíží v prvním kole závodu potkaly Räikkönena velké problémy při jeho jediné zastávce v boxech.

"Když jsem jel boxovou uličkou, viděl jsem před sebou Heikkiho vůz, jak na něm visí tankovací hadice. Vyteklo z ní palivo a zasáhlo mě až do očí. Na sekundu jsem se ocitl v ohnivé kouli. Skoro jsem zastavil, abych z vozu vyskočil. A když to skončilo, pořád mě bolely oči," vzpomínal Fin na strašidelný incident.

I když je pro příští rok spojován s návratem do McLarenu, Räikkönen slíbil, že v posledním závodě udělá vše pro to, aby Ferrari vrátil na třetí místo v šampionátu konstruktérů.

Ve svém ohlédnutí za předposledním závodem roku nezapomněl ani na nového mistra světa. "Chci poblahopřát Jensonu Buttonovi k vítězství v šampionátu, vím, jak se teď cítí... Měl skvělý začátek sezóny, vyhrál šest ze sedmi závodů, zatímco druhá polovina sezóny byla pro něj těžká. Ale šampionát se rozhoduje na základě bodů, které získáte od března, a on jich získal více než kdokoliv jiný," dodal.
Další článek: Pro Buttona nejsou důležité peníze, ale vítězný vůz