Kvůli poškozenému vozu byl Hamiltonův závod trápením

Lewis Hamilton z Mercedesu přiznal, že cesta za jeho desátým vítězstvím v letošní sezóně formule 1 byla složitá, když si v úvodu Velké ceny Mexika při souboji s Maxem Verstappenem poškodil podlahu vozu.
Kvůli poškozenému vozu byl Hamiltonův závod trápením

Po zhasnutí světel chtěl využít lepšího rozjezdu a zaútočit na druhého Sebastiana Vettela. Ten jej však lehce vytlačil mimo trať. Před druhou zatáčkou se pak Hamilton dostal do souboje s Verstappenem, po kterém oba skončili mimo trať.

Po návratu zpět si Hamilton musel poradit ještě s Carlosem Sainzem, než se mohl zapojit do boje o vítězství.

„Přijeli jsme sem s vědomím, že budeme ztrácet, protože to je pro nás obtížná trať, ale zvládli jsme to. Měli jsme celkem poškozený vůz, takže jsem se v závodě trápil. Musel jsem se uklidnit. Zdálo se to jako dlouhý druhý stint, jsem za to dnes ale velmi vděčný,“ popsal.

Jeho týmový kolega a již jediný soupeř v boji o letošní titul Valtteri Bottas skončil třetí, čímž ještě oddálil možnou Hamiltonovu korunovaci.

„Nevadí mi to. Miluji závodění a jdu závod od závodu. Toto je závod, který jsem chtěl už nějakou dobu vyhrát a vždy to pro nás bylo obtížné, jsem proto neuvěřitelně poctěn dnešní příležitostí,“ dodal Brit, kterému nyní k zisku titulu stačí získat o čtyři body více než Bottas.

Bottas je s třetím místem spokojen

Valtteri Bottas lituje své chyby ve třetí části sobotní kvalifikace, po které do závodu startoval ze šestého místa, ačkoliv v závodě nakonec dokázal dojet na stupních vítězů.

Bottas v závodě vsadil pouze na jednu zastávku v boxech, ke které zajel oproti soupeřům později. Díky tomu se dostal před Charlese Leclerca a Alexandera Albona, kteří byli u mechaniků dvakrát. V posledních deseti kolech pak stahoval vedoucího Hamiltona s Vettelem.

„Cítím se dobře, včera to byl smolný den. Když uvážím, kde jsem startoval, tak dnešek byl dobrý. Myslím, že jsme dnes s oběma vozy dostali ze strategie maximum. Mám pocit, že to byl silný závod, ve skutečnosti jsem si jej užil. Je jen škoda, že jsem na konci neměl příležitost předjet, i s dobrou rychlostí. Platíte ale za špatnou kvalifikaci,“ řekl Bottas.

Bottas také přiznal, že Mercedes měl menší problémy s opotřebením pneumatik, než očekával. „Životnost pneumatik byla lepší, než jsme předpovídali. Čekali jsme, že to budou alespoň dvě zastávky, jednoduše se ale dala jet jen jedna, životnost pneumatik byla lepší. Dnes nám možná pomohla i vyšší teplota trati.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Jezdcem dne se stal v Mexiku stal Verstappen

Témata článku: , , , ,