Kvůli nepříznivým podmínkám mohl Massa pracovat jen na spolehlivosti

Deštivé počasí v Jerezu zkazilo Felipemu Massovi dva dny, které mu tým pro tento týden naplánoval s novým vozem F10. Nezbylo mu než jen kroužit a pracovat na spolehlivosti.

Podle Brazilce nebyl čtvrtek o nic lepší než středa. "Byly to podobné podmínky: pršelo, nepršelo, pršelo, nepršelo," popisoval Massa. "Dnes (ve čtvrtek) byla trať ještě horší, protože foukal silný vítr."

"Nebylo to moc dobré, ale je to stejné pro všechny. Je důležité tu být, jezdit na mokru i suchu. Nezáleží na podmínkách, je důležité jezdit a hromadit kilometry. Jsme tým, který najel asi nejvíce kilometrů, což je pozitivní."

"Je to jen o kilometrech. Nemohli jsme toho moc dělat s nastavením, nebo zkoušet na voze nějaké novinky. Byl to jen den o co nejdelším jezdění, také jsme se snažili porozumět některým drobným problémům, které by mohly nastat v prvním závodě."

Massu na několik hodin zastavila blíže nespecifikovaná závada, v garáži musel čekat, až mu mechanici opraví vůz. Při tom mohl sledovat týmového kolegu Fernanda Alonsa v roli průvodce šéfa Santanderu Emilia Botina.

Na poli konkurence neměl Brazilec žádné nové zprávy. "Očekávám dobrý Red Bull, hlavně kvůli konci minulé sezóny. Ale doufám, že budeme bojovat o ty nejlepší pozice, s Red Bullem a McLarenem, řekl bych. Budou silní. Ale v tuto chvíli je na hodnocení příliš brzy, takže se jen soustředíme na vlastní práci," zopakoval.

Další článek: Kovalainen: Schází nám přilnavost, ale vůz má potenciál

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00