Kvůli hrozbě ze strany Red Bullu potřebujeme zrychlit, říká Brawn

O tituly by se mohlo ještě bojovat.
Tým Brawn GP podlehl v posledním závodě ve Velké Británii Red Bullu Racing a i když ztrátu do značné míry zavinily pneumatiky, berou v Brackley obnovenou hrozbu ze strany druhého týmu šampionátu vážně.

"Red Bull byl celkem blízko celý rok, takže musíme získat na výkonnosti, protože oni udělali v Silverstonu slušný krok vpřed," řekl Ross Brawn pro Autosport.

Ve Velké Británii bylo během závodního víkendu relativně chladno a jezdcům Brawnu GP se nedařilo zahřívat pneumatiky. To zbrzdilo i další vývoj vozu.

"Kvůli zmatkům s pneumatikami jsme nenasadili některé nové díly, protože v pátek to bylo s teplotami pneumatik těžké. Nemohli jsme zjistit, jestli nové díly fungují, takže jsme se rozhodli vyhnout zmatkům a vrátili jsme se k tomu, co jsme měli v Turecku. Tyto nové díly stále máme a pro Nürburgring budeme mít další nová vylepšení."

Na otázku, zda Brawn GP nyní čelí skutečnému souboji s Red Bullem Racing, Brawn odpověděl: "Ano a vždy jsme říkali, že to tak bude."

Na druhé straně se oba týmy shodují, že právě kvůli nízkým teplotám nemělo srovnání na Silverstonu velkou vypovídací hodnotu. Brawn potvrdil, že nebýt problémů s pneumatikami, neztrácel by jeho tým tolik.

"Jejich vůz byl vždy silný po aerodynamické stránce a my jsme v Silverstonu nezískávali ve středně pomalých úsecích to, co jsme měli, protože pneumatiky byly studené. Takže když jsme přijeli do poslední části okruhu, pneumatiky neměly dostatečnou teplotu, aby se projevily naše obvyklé výhody v této oblasti."

"Pro posouzení ale budeme potřebovat trochu normálnější podmínky. Závod, kdy nám to půjde dobře a podáme svůj normální výkon. Závodili jsme s Williamsem a Ferrari, a to se vší úctou normálně neděláme. Nemyslím, že udělali krok vpřed, ale my jsme se trápili," dodal Brawn.
Další článek: Návrat formule 1 do Severní Ameriky je pro týmy FOTA klíčový

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10