Kvůli hrozbě ze strany Red Bullu potřebujeme zrychlit, říká Brawn

O tituly by se mohlo ještě bojovat.
Tým Brawn GP podlehl v posledním závodě ve Velké Británii Red Bullu Racing a i když ztrátu do značné míry zavinily pneumatiky, berou v Brackley obnovenou hrozbu ze strany druhého týmu šampionátu vážně.

"Red Bull byl celkem blízko celý rok, takže musíme získat na výkonnosti, protože oni udělali v Silverstonu slušný krok vpřed," řekl Ross Brawn pro Autosport.

Ve Velké Británii bylo během závodního víkendu relativně chladno a jezdcům Brawnu GP se nedařilo zahřívat pneumatiky. To zbrzdilo i další vývoj vozu.

"Kvůli zmatkům s pneumatikami jsme nenasadili některé nové díly, protože v pátek to bylo s teplotami pneumatik těžké. Nemohli jsme zjistit, jestli nové díly fungují, takže jsme se rozhodli vyhnout zmatkům a vrátili jsme se k tomu, co jsme měli v Turecku. Tyto nové díly stále máme a pro Nürburgring budeme mít další nová vylepšení."

Na otázku, zda Brawn GP nyní čelí skutečnému souboji s Red Bullem Racing, Brawn odpověděl: "Ano a vždy jsme říkali, že to tak bude."

Na druhé straně se oba týmy shodují, že právě kvůli nízkým teplotám nemělo srovnání na Silverstonu velkou vypovídací hodnotu. Brawn potvrdil, že nebýt problémů s pneumatikami, neztrácel by jeho tým tolik.

"Jejich vůz byl vždy silný po aerodynamické stránce a my jsme v Silverstonu nezískávali ve středně pomalých úsecích to, co jsme měli, protože pneumatiky byly studené. Takže když jsme přijeli do poslední části okruhu, pneumatiky neměly dostatečnou teplotu, aby se projevily naše obvyklé výhody v této oblasti."

"Pro posouzení ale budeme potřebovat trochu normálnější podmínky. Závod, kdy nám to půjde dobře a podáme svůj normální výkon. Závodili jsme s Williamsem a Ferrari, a to se vší úctou normálně neděláme. Nemyslím, že udělali krok vpřed, ale my jsme se trápili," dodal Brawn.
Další článek: Návrat formule 1 do Severní Ameriky je pro týmy FOTA klíčový

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.