Kvjata prý do formule 1 protlačily peníze a politika, da Costa je lepší

S takovým tvrzením přišel brazilský pilot Luiz Razia. Mladému Rusovi podle něho hraje do karet fakt, že v sezoně 2014 se v kalendáři poprvé objeví Velká cena Ruska.
Kvjata prý do formule 1 protlačily peníze a politika, da Costa je lepší

Když byl loni Daniel Ricciardo povýšen z Toro Rosso do Red Bullu, začalo být kolem volného místa ve stáji z Faenzy horko. Juniorka Red Bullu čítá celou řadu jmen. Za favorita byl dlouho považován Portugalec António Félix da Costa. Nakonec ale přednost dostal o tři roky mladší Daniil Kvjat. Představitelé Red Bullu a Toro Rosso to zdůvodnili tím, že Kvjat vykazuje lepší schopnosti učit se novým věcem a jeho vývojová křivka je výrazně strmější. Kvjat se stal mistrem GP3, da Costa skončil ve formuli Renault třetí.

Luiz Razia, který je da Costovým přítelem, ale za podepsáním smlouvy s Kvjatem vidí něco jiného. Hlavní slovo prý měly peníze a Kvjatova národnost.

"Asi budu za ďáblova advokáta, protože jsem Antoniův kamarád, ale myslím si, že byl pro debut ve formuli 1 v mnohem silnější pozici. Všichni ale víme, že to není všechno, že? Už dlouho je jisté, že se v roce 2014 pojede v Rusku, a formule 1 Rusa potřebuje. Formule 1 je velmi politizovanou disciplinou. Kvjat je dokonce sponzorován ruskou bankou. Toro Rosso má problémy jako všichni ostatní, takže vznikla situace, kdy mu všechno hrálo do karet," řekl Razia pro brazilský Totalrace.

Razia měl původně v roce 2013 závodit za tým Marussia. Kvůli neplatícím spozorům však z angažmá sešlo a místo čtyřiadvacetiletého Brazilce sedačku dostal Jules Bianchi, který je podporován Scuderií Ferrari.

Poznámka k fotografii - zachyceni jsou na ni loňští členové juniorského vývojového programu stáje Red Bull. Zleva doprava se jedná o Antónia Félixe da Costu, Carlose Sainze jr., Daniila Kvjata, Beitske Visser, Toma Blomqvista a Callana Jordana O'Keefeho. V roce 2014 je sestava juniorského týmu značně zredukována - z uvedených jmen zůstává pouze Sainz, kterého doplní Pierre Gasly a Alex Lynn.

Další článek: Häkkinen: Schumacher je bojovník, nevzdá se, dokud nevyhraje

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00