Kvjat získal pro Toro Rosso první stupně vítězů od roku 2008

Překvapivé třetí místo získal v událostmi nabité Velké ceně Německa Daniil Kvjat z Toro Rosso. Pro ruského pilota je to třetí umístění na stupních vítězů v kariéře formule 1.
Kvjat získal pro Toro Rosso první stupně vítězů od roku 2008

Kvjat jel po většinu závodu mimo bodované pozice. Na usychající trati však v pravou chvíli, při restartu předposledního safety caru, zajel do boxů a dostal se na třetí místo. Následně předjel ještě Lance Strolla, který rovněž přezul na pneumatiky do sucha dříve než většina startovního pole.

Do konce závodu jej sice předjel Sebastian Vettel na Ferrari, i přesto však může Kvjat slavit zisk třetího místa. Pro Toro Rosso jsou to navíc první stupně vítězů od deštivého závodu v Itálii v roce 2008, ve kterém Vettel získal pro italskou stáj první a dosud jediné vítězství.

„Bylo to šílené. Je úžasné být zpátky na pódiu. Neuvěřitelné pro Toro Rosso po tolika letech, získat pro tým stupně vítězů je úžasné. Závod byl šílený. Konečně se mi podařilo poskládat vše dohromady a získat tyto stupně vítězů. Jsem velmi šťastný,“ řekl Kvjat.

„Byl to hororový film v kombinaci s černou komedií. V jednu chvíli jsem si myslel, že je po závodě, ale znovu jsem ožil. Bylo to neuvěřitelné. Jako na horské dráze. Trochu jako celá moje kariéra,“ dodal Kvjat, který zároveň prozradil, že se v sobotu večer stal otcem, když jeho přítelkyně Kelly Piquetová porodila holčičku.

Úspěšný závod v Německu pro Toro Rosso podtrhl šestým místem Alexander Albon, který tím zaznamenal svůj dosud nejlepší výsledek ve formuli 1.

Foto: Getty Images / Alexander Hassenstein

Další článek: Vettel po startu z posledního místa na stupních vítězů

11:52 | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.