Kvjat vidí v nových pravidlech vhodnou příležitost pro debut

Zatímco týmy by ve svých vozech raději viděly v souvislosti s novými pravidly zkušené jezdce, Danil Kvjat si myslí, že mu změny usnadní start kariéry ve formuli 1.
Kvjat vidí v nových pravidlech vhodnou příležitost pro debut

Třeba Ferrari zvolilo místo Hülkenberga Räikkönena, protože chtělo ve svém voze co nejzkušenějšího pilota, který se rychle zorientuje v technických změnách, které přinesou nová pravidla.

Kvjat to vidí jinak, příští rok nabízí dobrou příležitost pro nováčka. "Několik věcí začne znovu od začátku, ale formule 1 samozřejmě pořád je formule 1, pořád je to velmi výkonný a rychlý vůz," řekl pro Sky Sports.

"Takže bych řekl, že to na jedné straně trochu pomůže (změny pravidel), ale auto formule 1 pořád bude formulí 1, a to se nikdy nezmění. Příští rok dojde k hodně změnám pravidel, ale bude třeba se co nejrychlejší učit a já si nemyslím, že to bude velký problém. Jen musíme najít lepší řešení než ostatní a snad budeme vpředu. O tom to celé je."

Že by mohl do formule 1 rychle zapadnout, si myslí také na základě svých prvních zkušeností, které nabyl v letošních volných trénincích v USA a Brazílii.

"Bylo dobré, že jsem skončil jen dvě desetiny za Danielem (Ricciardem), protože on je opravdu zkušený a rychlý. Je to dobrá zpráva a příjemné, když víte, že jsem mu dokázal být blízko. A z dat jsem se naučil hodně věcí."

"Pak v Brazílii nám to šlo opravdu dobře a bylo to velmi povzbuzující. Neodjel jsem mnoho kol, přesto jsem skončil osmý, takže to zatím vypadá slibně."

Další článek: Video: Vývoj monopostů formule 1 vtěsnaný do jednoho závodu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10