Kvjat soubojem s Alonsem provokoval sportovní komisaře

Toro Rosso, které jezdí s loňskou pohonnou jednotkou, ztrácelo v Japonsku na rovinkách. Daniil Kvjat tak musel být agresivnější v soubojích.
Kvjat soubojem s Alonsem provokoval sportovní komisaře

Mezi Kvjatem a Alonsem to bylo mezi 13. a 22. kolem velmi těsné. Jezdec Toro Rosso měl v té době nazuté měkké pneumatiky, Alonso tvrdé.

Kvjatovi chyběla potřebná rychlost na rovinkách. Zatímco Alonsovi naměřili na speed trapu druhou nejvyšší rychlost (313,7 km/h), Kvjat byl v této statistice s rychlostí 306,8 km/h až 15.

„Když byl Fernando za námi, musel jsem po celou dobu jet na hraně penalizace,“ uvedl Kvjat. „Došlo málem k velké kolizi. V určitou dobu to bylo velmi těsné, ale vždy se mi podařilo udržet náskok. Abych byl upřímný, musel jsem dělat zázraky, abych zůstal vpředu, ale podařilo se mi to.“

Ruský závodník nakonec dojel 13. „Musíme akceptovat, že naše rychlost na rovinkách je příliš pomalá na to, abychom bojovali o pozici.“

Podle Kvjata nepomohl ani poklidný průběh závodu, kdy nevyjel safety car apod. „Takhle to v tuto chvíli je, bohužel. Je to frustrující, ale alespoň jsme porazili McLaren a jeden Renault. Není to ideální, ale tak to je.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: V Suzuce rádi netradiční pit stopy

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.