Kvjat: Skutečně potřebuji letní pauzu

Daniil Kvjat věří, že po náročném období svého působení ve formuli 1 se vrátí do druhé poloviny letošní sezóny uvolněnější a silnější.
Kvjat: Skutečně potřebuji letní pauzu

Po nepovedeném úvodu sezóny v barvách Red Bullu byl Kvjat nahrazen Maxem Verstappenem a přeřazen do Toro Rosso.

Od té doby se mu však nedaří, získal pouhé dva body a pravidelně jej v kvalifikacích i závodech poráží jeho nový týmový kolega Carlos Sainz.

Ruský pilot je proto velmi rád, že nyní je v kalendáři naplánována měsíční přestávka.

„Opravdu to potřebuji, myslím, že víc než kdokoliv jiný,“ řekl Kvjat. „Chtěl jsem toho po sobě až moc, chtěl jsem dosáhnout toho, čeho není s tímto autem za těchto podmínek možné, obzvlášť když jsem teprve přišel do týmu... Monako, Baku byly dobré“

Kvjat to bude mít těžké, myslí si Webber

Kvjat to bude mít těžké, myslí si Webber

„Mám pocit, že lidé, kteří mě znají, viděli, že v posledních týdnech jsem to nebyl já, mezi nimi i Christian (Horner - šéf týmu Red Bull - pozn. redakce). Nepotřebuji, aby mě někdo litoval nebo podobně, myslím, že každý to v životě zažil. Ano, (kvalifikace) byla slabinou. Už v závodě jsem ale měl pocit, že jsem neudělal jeden, ale dva kroky vpřed.“

„Myslím, že po tom všem, co se stalo, jsem se snažil zlepšit až moc, snažil se po sobě chtít víc, když to zrovna nešlo. Je snadné sám sebe trénovat a mám pocit, že jsem to udělal. Teď vím, co jsem udělal špatně a mám letní přestávku, což je dobré.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: McLaren bude svůj vůz i nadále vyvíjet

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.