Kvjat si po přeřazení do Toro Rosso přestal F1 užívat

Daniil Kvjat přiznal, že po přeřazení z Red Bullu do Toro Rosso začátkem této sezóny ztratil chuť k závodění.
Kvjat si po přeřazení do Toro Rosso přestal F1 užívat

Red Bull poslal Kvjata do Toro Rosso po domácí GP Ruska a nahradil jej Maxem Verstappenem. Od té doby ruský závodník získal pouhé dva body.

„Oni (Red Bull) ze mě udělali skutečně silného závodníka, teď ale nejsem tak silný kvůli všem těm věcem, které se staly před pár měsíci, to ale není omluva,“ řekl Kvjat.

„Nakonec, tyhle události by mě měly znovu posílit, celá situace mě ale samozřejmě poznamenala a není to lehké. Na chvíli jsem si přestal závodění užívat, teď musím ale znovu získat tu radost a lásku k tomu, co dělám.“

Šéf Toro Rosso Franz Tost by si Kvjata rád ponechal také pro příští rok. Rus se však podle svých slov zaměřuje ještě na letošní sezónu.

„Byla to narušená sezóna. Měl jsem dvě výzvy v jednom roce. Přerušili jeden souboj a dali mě do jiného souboje,“ řekl Kvjat.

„Teď bojuji, to je vše, co můžu říct. Snad přijdou lepší věci. Musíte být spokojeni s vozem, musíte si být jistí, že dobře spolupracujete s inženýrem.“

„Mám pocit, že to krok za krokem zlepšujeme, jakmile si ale budeme jistí tím, co jsme se naučili a vybudujeme si důvěru v auto, tak by to mělo být dobré. Výsledky jsou pro mě tou nejlepší zpětnou vazbou.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Soupeři nás porazili ve vývoji, uznává Bottas

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10