Kvjat se závodění proti Ricciardovi nebojí

Po jedné sezóně strávené u Toro Rosso se mladý Rus přesouvá do týmu, který v posledních pěti letech získal čtyři tituly poháru konstruktérů.
Kvjat se závodění proti Ricciardovi nebojí

Daniel Kvjat se podle svých slov nebojí toho, že bude v příštím roce jeho týmovým kolegou u Red Bullu Daniel Ricciardo.

Rus v letošním roce debutoval ve F1 s týmem Toro Rosso a když Sebastian Vettel ohlásil svůj odchod k Ferrari, rozhodlo se vedení Red Bullu zaplnit místo vedle Ricciarda právě Kvjatem. Ricciardo ve své první sezóně u Red Bullu v celkovém hodnocení porazil čtyřnásobného šampiona Vettela a získal i tři vítězství. Jako jediný tak dokázal vzít vítězství Mercedesu.

„Ne, nemám žádné obavy,” řekl o svém novém působišti Kvjat. „Budu dělat svou práci, kterou vím, že umím a uvidíme, jak na tom budeme. V tuhle chvíli, kdybych řekl cokoliv o tom, kde budu, tak by to byl jen odhad, takže budeme muset počkat a uvidíme v Austrálii.”

„Proto tu jsem a je to skvělá příležitost (závodit proti Ricciardovi). V letošní sezóně podával skvělé výkony, je to ale výzva a ty já mám rád.”

Nejdůležitější podle Kvjata bude se přes zimu začlenit do týmu. „Už změna týmu je podstatná, je to ale o tom co nejdříve spolu dobře komunikovat. Hodně to pomůže.”

Další článek: BayernLB žaluje Ecclestona o náhradu škody

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10