Kvjat se pro začátek spokojí s malými známkami pokroku

Red Bull by se po nepovedené sezóně 2015 rád dostal výš.
Kvjat se pro začátek spokojí s malými známkami pokroku

Daniil Kvjat se spolu s Red Bullem po slabším roce 2015 budou snažit dostat v pořadí výš, Rus se však podle svých slov pro začátek sezóny 2016 spokojí s alespoň malými známkami pokroku.

Red Bull po letech dominance obsadil v roce 2015 pouze čtvrtou pozici v Poháru konstruktérů. Ze svých neúspěchů vinil převážně Renault, dodavatele pohonných jednotek, se kterým dokonce rok před ukončením smlouvy rozvázal spolupráci.

Protože však nesehnal motory u konkurence, byl rakouský tým nucen přijít zpět k Renaultu, který mu nakonec poskytl jednotky s označením TAG Heuer.

Poprvé od roku 2008 navíc Red Bull během sezóny nezaznamenal ani jedno vítězství. Už proto nyní Kvjat doufá, že nová sezóna přinese týmu více úspěchů.

„Naším cílem je jít vpřed a pokud uvidíme nějaký pokrok a budeme se posouvat, pak budeme spokojení, ale neustále budeme mířit vysoko,“ řekl Kvjat.

„Nikdy nebudeme zcela spokojení, dokud nebudeme zpátky na nejvyšším stupínku vítězů, ale pro teď začněme s malými známkami pokroku, to by mě momentálně uspokojilo.“

Kvjat po náročném roce lépe chápe F1

Kvjat po náročném roce lépe chápe F1

Kvjat dodal, že přípravy týmu na první předsezónní testy, které se konají 22. února v Barceloně, jsou v plném proudu.

„Moje příprava začala s novým rokem, především jsem se zkrátka vracel do tréninkového režimu, pak od druhého týdne v lednu jsem už byl zpátky v normálním tréninkovém rytmu,“ řekl.

„Teď pracujeme s inženýry a s týmem, takže skutečná příprava na jízdy začíná teď.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (5) Další článek: Lauda vidí ve Vettelovi hrozbu pro Mercedes
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00