Kvjat měl závodní sedačku odmítnout, domnívá se Button

Jesnon Button je přesvědčený, že je pro Daniila Kvjata příliš brzy na postup do formule 1, měl dál závodit v nižších kategoriích.
Kvjat měl závodní sedačku odmítnout, domnívá se Button

Kvjat půjde příští rok do týmu Toro Rosso rovnou z formule 3, respektive GP3. Podle Buttona to není šťastný krok.

"Myslím, že je snadné si říct, že teď chci do formule 1. Takže tu příležitost využijete," uznal. "Je mnohem těžší něco odmítnout, ale pro většinu lidí by to bylo správné."

Podle pilota McLarenu totiž Kvjatovi schází zkušenosti, a to se příští rok při změně pravidel projeví dvojnásobně.

"Musíte na voze hodně pracovat ještě před tím, než do něj vůbec usednete, není to jako ve všech ostatních formulích," vysvětloval. "Ve všech ostatních formulích není tolik elektroniky, takže jsou to úplně jiné závody."

Button ale přiznal, že sám se nezachoval jinak. "Když jsem přišel v roce 2000, ani zdaleka jsem nebyl připravený na formuli 1. Tu příležitost jsem musel využít, protože nikdy nevíte, jestli ji budete mít znovu."

"Téměř to zničilo moji kariéru, že jsem šel do formule 1 tak brzy. Jakmile jsem měl nekonkurenceschopné auto, těžko se mi nastavovalo."

Další článek: Massa potvrdil jednání s Williamsem

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.