Kvjat měl závodní sedačku odmítnout, domnívá se Button

Jesnon Button je přesvědčený, že je pro Daniila Kvjata příliš brzy na postup do formule 1, měl dál závodit v nižších kategoriích.
Kvjat měl závodní sedačku odmítnout, domnívá se Button

Kvjat půjde příští rok do týmu Toro Rosso rovnou z formule 3, respektive GP3. Podle Buttona to není šťastný krok.

"Myslím, že je snadné si říct, že teď chci do formule 1. Takže tu příležitost využijete," uznal. "Je mnohem těžší něco odmítnout, ale pro většinu lidí by to bylo správné."

Podle pilota McLarenu totiž Kvjatovi schází zkušenosti, a to se příští rok při změně pravidel projeví dvojnásobně.

"Musíte na voze hodně pracovat ještě před tím, než do něj vůbec usednete, není to jako ve všech ostatních formulích," vysvětloval. "Ve všech ostatních formulích není tolik elektroniky, takže jsou to úplně jiné závody."

Button ale přiznal, že sám se nezachoval jinak. "Když jsem přišel v roce 2000, ani zdaleka jsem nebyl připravený na formuli 1. Tu příležitost jsem musel využít, protože nikdy nevíte, jestli ji budete mít znovu."

"Téměř to zničilo moji kariéru, že jsem šel do formule 1 tak brzy. Jakmile jsem měl nekonkurenceschopné auto, těžko se mi nastavovalo."

Další článek: Massa potvrdil jednání s Williamsem

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10