Kvjat jako další doplatil na přejezd přes obrubník

Daniil Kvjat z Toro Rosso skončil v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska poté, co přejezd jednoho z obrubníků nevydrželo zavěšení jeho vozu.
Kvjat jako další doplatil na přejezd přes obrubník

Zavěšení pravého zadního kola na voze STR11 selhalo po přejezdu obrubníku na výjezdu z osmé zatáčky, Kvjat se následně roztočil a narazil do bariéry. Z incidentu naštěstí odešel nezraněn.

„Když najedete na tyto obrubníky, tak to nemáte pod kontrolou v případě, že selže zavěšení. Na umělé trávě jste to alespoň měli,“ řekl Kvjat.

„V poslední zatáčce všichni vyjíždějí všemi čtyřmi koly ven z tratě, chtěli to zlepšit, ve skutečnosti to ale zhoršili. Myslím, že letos je potřeba se na tento okruh trochu podívat, protože limity tratě jsou problém a tyhle obrubníky nejsou moc dobré, naopak jsou velmi nebezpečné.“

Kvjat zároveň přiznal, že jej incident překvapil. Nebylo to totiž poprvé, co v této části okruhu během víkendu vyjel mimo trať.

„Nevím, co se stalo. Když jsem předtím najel na tento obrubník, ztratil jsem trochu času, tentokrát ale selhalo zavěšení a nasměrovalo mě to vpravo, je to hodně divné.“

„Už v první jízdě jsme měli defekt, opravdu nevím, co se tam stalo. Musíme zjistit, jestli za to může obrubník nebo něco jiného. Problém je, že prasklo zavěšení na druhé straně, ne na té, kterou jsem byl na obrubníku. Prasklo to, kterým jsem byl mimo obrubník.“

Jen chvíli poté, co byla po Kvjatově havárii kvalifikace znovu restartována, odstavil vinou technického problému svůj vůz jeho týmový kolega Carlos Sainz jr.

„Dnes to pro mě nebyla dobrá sobota,“ řekl Sainz. „V ranním tréninku jsme čelili elektrickému problému a rozhodli jsme se pro jistotu před odpolední kvalifikací vyměnit motor. Bohužel jsem mohl odjet jen 10 kol, než jsem zastavil...“

„Samozřejmě bychom se dnes mohli kvalifikovat lépe a jsem proto zklamaný. Rozhodně se nikdy nechcete kvalifikovat tak dozadu, teď si jen musíme promyslet dobrou strategii pro zítřek. Udělám všechno, abychom dojeli na bodech!“

Foto: Red Bull Content Pool

Další článek: Button v Rakousku ve druhé řadě, Alonso čtrnáctý

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10