Kvjat byl potvrzen u Toro Rosso pro rok 2019

Za Toro Rosso bude v roce 2019 závodit Daniil Kvjat. Rus vstupuje do týmu už potřetí.
Kvjat byl potvrzen u Toro Rosso pro rok 2019

Red Bull oficiálně potvrdil, že za Toro Rosso bude příští rok jezdit Daniil Kvjat.

„Nejprve bych rád poděkoval Red Bullu a Toro Rosso za to, že mi dali příležitost znovu závodit ve formuli 1 a jsem velmi potěšen, že se vracím do týmu, který znám velmi dobře,“ řekl Kvjat.

„V Toro Rosso jsem se vždy cítil jako doma a jsem si jistý, že v příští sezóně to bude stejné.“

Kvjat dosud působil u Ferrari jako vývojový jezdec. Pracoval na simulátoru.

„Rád bych také poděkoval Ferrari za důvěru ve své jezdecké dovednosti, což mi umožnilo zůstat ve spojení s F1 jako vývojový jezdec. I když mé povinnosti byly primárně založené na simulátoru, hodně jsem se naučil a cítím se teď silnější a lépe připravený, než když jsem opouštěl Toro Rosso.“

Kvjat se podle svých slov nikdy nevzdal naděje, že bude znovu závodit. Udržoval se také v dobré kondici, aby byl kdykoliv připravený.

„Budu se snažit, abych splnil to, co ode mě tým očekává. Nemohu se dočkat, až to vše začne.“

„Věřím, že si zaslouží další příležitost ve formuli 1,“ uvedl šéf Toro Rosso Franz Tost. 

„Daniil je vysoce kvalifikovaný jezdec s fantastickou přirozenou rychlostí, kterou prokázal několikrát ve své kariéře. V minulosti musel čelit několika těžkým situacím, ale jsem přesvědčen, že měl čas vyspět a doba mimo závodění mu pomůže ukázat své nepopiratelné schopnosti na trati.“

Nicolas Todt se stal manažérem Daniila Kvjata

Nicolas Todt se stal manažérem Daniila Kvjata

Daniil Kvjat debutoval ve F1 v roce 2014 v Toro Rosso. O rok později už seděl ve voze Red Bullu, kde nahradil Sebastiana Vettela. V Maďarsku v roce 2015 získal druhé místo. V roce 2016 získal v Číně třetí místo, ale v Rusku kolidoval se Sebastianem Vettel. Od Španělska se vrátil do Toro Rosso a na jeho místo přišel Max Verstappen. Z Toro Rosso odešel po GP Singapuru 2017.

Vletěl tam jak torpédo, zlobí se Vettel na Kvjata

Vletěl tam jak torpédo, zlobí se Vettel na Kvjata

Kdo vedle Kvjata?

Daniil Kvjat oficiálně nahrazuje Pierra Gaslyho, který přechází k Red Bullu. Je otázkou, zda si svou sedačku udrží také Brendon Hartley. Počet jezdců, kteří by ho mohli nahradit, se postupně zmenšuje.

Podle dřívějších vyjádření můžeme vyloučit, že jim bude Esteban Ocon. Spíše nepravděpodobná je také možnost, že by do Toro Rosso přišel Stoffel Vandoorne. Objevuje se jméno Pascala Wehrleina, který opustil program Mercedesedu. V posledních dnech se spekuluje také o Micku Schumacherovi, i když ani tato možnost asi není příliš pravděpodobná.

Ferrari musí hledat nové jezdce

Ferrari v průběhu několika dní přišlo o dva své vývojové jezdce. Giovinazzi bude závodit za Sauber a Kvjat za Toro Rosso. Scuderia tak bude muset najít nové jezdce, kteří budou pracovat na simulátoru. Nabízí se Marcus Ericsson nebo Stoffel Vandoorne.

Potvrzení jezdci pro rok 2019

  • Mercedes: Lewis Hamilton, Valtteri Bottas
  • Red Bull: Max Verstappen, Pierre Gasly
  • Renault: Nico Hülkenberg, Daniel Ricciardo
  • McLaren: Carlos Sainz, Lando Norris
  • Ferrari: Sebastian Vettel, Charles Leclerc
  • Sauber: Kimi Räikkönen, Antonio Giovinazzi
  • Haas: Kevin Magnussen, Romain Grosjean
  • Toro Rosso: Daniil Kvjat

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Video: Massa předvedl v Saúdské Arábii nový vůz formule E