Kvjat by rád dostal šanci u Red Bullu vedle Verstappena

Daniil Kvjat by si rád vyzkoušel, jaké to je mít ve formuli 1 za týmového kolegu Maxe Verstappena.
Kvjat by rád dostal šanci u Red Bullu vedle Verstappena

Ruský pilot působil u týmu Red Bull v roce 2015 a na začátku sezóny 2016, než jej vystřídal právě Verstappen, zatímco Kvjat šel na jeho místo do juniorského týmu Toro Rosso, kde také rok před svým přestupem do Red Bullu působil.

„Rozhodně by bylo pěkné být Maxovým týmovým kolegou. Nyní má dobrou pozici u týmu, který pro něj dělá všechno. Kromě toho je také velmi silný po mentální stránce, z těchto důvodů by bylo zajímavé být jeho týmovým kolegou,“ řekl Kvjat pro nizozemský Racing News 365.

Kvjat přitom v kariéře už byl v týmu se silným jezdcem. „Carlos Sainz (Jr.) byl mým týmovým kolegou ve formuli Renault a Daniel Ricciardo samozřejmě u Red Bullu ve formuli 1,“ vzpomíná.

„To byl zajímavý rok, protože Daniel rok předtím porazil Sebastiana Vettela, ale já ho pak v počtu bodů porazil. Myslím, že fanoušci F1 si to stále pamatují, ačkoliv je pravda, že lidé se dívají spíše dopředu než dozadu. Vždy chcete být lepší, než jste byli v minulosti.“

Od letošní sezóny se Toro Rosso přejmenovalo podle módní značky Red Bullu na AlphaTauri. Italská stáj by přitom chtěla být více než jen juniorským týmem.

„Souhlasím s Franzem Tostem (šéfem týmu AlphaTauri), už nejsme juniorský tým, protože letos máme zkušenou jezdeckou sestavu,“ říká Kvjat, který bude u týmu působit s Pierrem Gaslym. „Myslím si také, že nyní jsme schopni se rychleji posunout vpřed s ohledem na vývoj vozu.“

AlphaTauri chce skončit pátá

Tým AlphaTauri by v této sezóně chtěl obsadit páté místo. V konkurenci týmů McLaren, Renault a Racing Point ze středu pole to ale nebude mít jednoduché. Na základě dobrých výsledků v předsezónních testech však Tost týmu věří.

„Dosavadní hodnocení je takové, že máme relativně dobré auto. Z mechanické stránky jsme celkem spokojeni, z pohledu aerodynamiky budeme muset zřejmě najít něco, čím vyřešíme nedotáčivost, celkově ale auto funguje podle očekávání,“ zhodnotil Tost.

„Také oba jezdci odvádí dobrou práci. Věřím, že můžeme dosáhnout našeho cíle, kterým je být mezi nejlepšími pěti v Poháru konstruktérů.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Horner: Systém DAS ukazuje, že F1 musí rychle odstranit nedostatky v pravidlech

Témata článku: , , , , ,