Kvjat a Verstappen jsou zvědaví, jak Honda obstojí v Kanadě

Kanada je okruh náročný na motor. Daniil Kvjat proto považuje nadcházející víkend jako zajímavý test pro motor Honda. Max Verstappen má podobný názor, i když neví, co od víkendu očekávat.
Kvjat a Verstappen jsou zvědaví, jak Honda obstojí v Kanadě

„Moje sezóna se vyvíjí docela dobře a doufejme, že budeme moci pokračovat i zde,“ řekl Kvjat na akci pro dodavatele pohonných hmot a maziv ExxonMobil v Montrealu.

„Tato trať je jedinečná a bude to dobrý test pro náš motor – pokud jde o to, jak rychle můžeme jet na rovince. Těšíme se na to.“

Max Verstappen byl vloni nejrychlejším jezdcem ve všech kanadských trénincích. V závodě dojel na třetím místě. Letos to ale bude jiný příběh. Platí jiná pravidla a Red Bull jezdí s Hondou.

Ricciardo: Z Verstappena bude lepší jezdec než Vettel

Ricciardo: Z Verstappena bude lepší jezdec než Vettel

„Je to vždy trochu složité,“ řekl Verstappen. „Neměla by to být jedna z našich nejlepších tratí kvůli maximální rychlost, ale loni to bylo opravdu dobré.“

„Tréninky byly opravdu pozitivní a být na pódiu bylo samozřejmě velmi dobré a opravdu jsem si to užil. Letos nevím. Myslím, že musíme počkat a uvidíme. Letos je opravdu těžké pochopit pneumatiky, takže záleží také na tom, zda je můžete dobře dostat do pracovního okna.“

Red Bull v minulých letech používal jiné palivo než Renault, což situaci vždy komplikuje. Nyní je v pozici téměř továrního týmu. 

 „Myslím, že nám to letos s příchodem Hondy dalo mnohem více příležitostí vyzkoušet různé druhy věcí s palivem, více vzorků. V tom jsme byli dříve trochu omezeni. Neustále hledáme výkon a jsem spokojený.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Binotto provedl v Maranellu změny. Situaci srovnává s érou před dominancí Schumachera

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.