Kvalifikační ztráta neznamená, že Ferrari nebude bojovat o vítězství

Scuderia si vyjela třetí startovní řadu, což připomíná výkony z loňského roku. V závodním režimu by však podle Alonsa měla být mnohem silnější. AKTUALIZOVÁNO
Kvalifikační ztráta neznamená, že Ferrari nebude bojovat o vítězství

Fernando Alonso si myslí, že hlavními soupeři Ferrari zítra budou Sebastian Vettel s Kimim Räikkönenem. Cíl je jasný - pokusit se dojet před nimi a snížit tak ztrátu v šampionátu. Na Vettela španělský pilot ztrácí třicet bodů, na Räikkönena rovných dvacet. Oba jezdci startují hned před Alonsem, tedy ze třetího, respektive čtvrtého místa.

"Dnešek asi nikoho z týmu nepřekvapil. V posledních dvou nebo třech kvalifikacích jsme ztráceli zhruba tři až čtyři desetiny sekundy. Sem do Španělska někteří soupeři přivezli vylepšení, takže se ztráta vyšplhala na půlvteřinu. Tuto půlvteřinu potřebujeme vymazat. 

V soupeření na jedno kolo nejsme tak rychlí jako soupeři. V závodním režimu jsme na tom ale stejně jako oni, ne-li lépe. Je to naše silná stránka. Zítra se musíme maximálně snažit a dojet na stupních vítězů, nebo výše. Máme vůz, který nám umožňuje dojet dobře," řekla domácí hvězda.

A že se ve Španělsku obvykle vítězí po startu z první řady?

"Je čas tento trend změnit. Každý závod je unikátní, nicméně dosavadní průběh sezony ukazuje, že Mercedes se v závodech poměrně trápí. Kimi a Sebastian budou možná nebezpečnější soupeři než kluci od Mercedesu, navíc Seb je v celkovém pořadí první a Kimi druhý. 

Bylo by fajn dojet před nimi, což ovšem znamená, že v takovém případě by se to mohlo rovnat vítězství..."

Felipe Massa dnes odvedl slušný výkon a za svým týmovým kolegou zaostal o jednu tisícinu sekundy. Kvůli údajnému zdržení Marka Webbera ovšem obdržel penalizaci a  odstartuje devátý:

"Nemůžu říct, že bych byl výsledkem potěšen. Po časech ráno jsem čekal přeci jen víc. Ve třetím sektoru to nebylo ono, vůz byl nedotáčivý, což stálo čas. Přesto mám celkově z auta fajn pocit, vypadá dobře. Teď nastal čas soustředit se na zítřek. Bude to dlouhý závod a stát se může cokoliv. Co se týče rozhodnutí stewardů o incidentu ve druhé části kvalifikace, musím upřímně říci, že vážně nebylo mým úmyslem Marka Webbera pozdržet. 

Neměl jsem pocit, že jsem mu pokazil kolo. Když jsem ho zahlédl v zrcátkách, řekl jsem si, že než ho pustím vpřed, stihnu zatáčkou projet. V daném místě to bylo jediné rozumné řešení. Navíc Mark jel na opotřebovaných pneumatikách, takže jsem měl za to, že nejel rychlé kolo. Forma Mercedesu mě vůbec nepřekvapila. Šlapalo mu to tu už v zimě, navíc kvalifikace jsou jeho doménou. 

Výsledky dnešní kvalifikace potvrdily, že naši soupeři často v ranním tréninku přijímají konzervativní přístup a svůj pravý potenciál odhalí až odpoledne."

Další článek: GP Španělska 2013 - sobota

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00