Kvalifikaci nevyhrajeme, shodují se u Red Bullu

Verstappen sice vyhrál první volný trénink na Grand Prix Brazílie, v sobotu však na pole position favorituje jiné.
Kvalifikaci nevyhrajeme, shodují se u Red Bullu

Max Verstappen (1./5.)

Vítěz závodu v Mexiku začal brazilský víkend nejlepším možným způsobem. Zítra to už ale nejspíš bude jiná písnička.

„Na začátku jsem byl s autem dost spokojen. V prvním tréninku se ukázalo, že jsme měli dobře vyvážené auto. V druhém tréninku byla škoda, že mi utekl začátek. Pak snadno ztratíte rytmus a potřebujete si projít svůj program.

Při jízdě na superměkké směsi jsem se dostal do provozu, to nebylo ideální. Každopádně si nemyslím, že budeme bojovat o pole position. Jakmile soupeři popustí uzdu svým motorům v Q3, budeme nahraní.

Auto není špatné a v delších jízdách jsem spokojený. Existuje pár věcí, které bych rád vylepšil, ale věřím, že se nám to podaří,“ prohlásil Verstappen.

Daniel Ricciardo (4./4.)

Ricciardo se bude muset snažit zajet v kvalifikaci co nejlepší výsledek, kvůli výměně turba z Mexika ho totiž čeká penalizace. Na výhru v kvalifikaci ovšem nevěří.

„Pole position je v těchto podmínkách mimo náš dosah. S vozem jsme odpoledne neměli problémy, a přesto jsme ztráceli tři desetiny. To je příliš. Je pravděpodobné, že ostatní zítra zrychlí, takže pole position je asi nad naše síly. Závodní rychlost ale máme dobrou.

Všechny tři směsi by se mohly na začátku závodu hodit, takže je možné, že v neděli zkusíme trochu jiný přístup,“ naznačil Ricciardo.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Mám něco mezi nohama, hlásil Vettel inženýrovi [video]

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.