Kvalifikace WEC v Imole: Ferrari získalo první tři místa! | Foto: Ferrari

Foto: Ferrari

Kvalifikace WEC v Imole: Ferrari získalo první tři místa!

Nálada italských fanoušků v Imole po sobotě už nemůže být lepší. Domácí Ferrari obsadilo v kvalifikaci na druhý závod sezony vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC první tři místa.

V sobotní kvalifikaci nejprve suverénně postoupily všechny tři hypervozy 499P do hyperpolu pro deset nejrychlejších vozů po základní části a bylo jasné, že o pole position budou pravděpodobně bojovat pouze piloti Ferrari a Porsche.

Nejlepší časy nakonec padly v posledních pokusech, po kterých tifosi na tribunách svým miláčkům nadšeně tleskali ve stoje. Antonio Fuoco získal první místo na roštu před nedělním šestihodinovým závodem s vozem Ferrari 499P #50 díky času 1:29.466. O čtyři desetiny za Fuocem skončil v kvalifikaci druhý Robert Švarcman se žlutým Ferrari #83 a Alessandro Pier Guidi završil kvalifikační úspěch Ferrari třetím místem s vozem #51.

„Obsadit první tři místa před našimi tifosi je úžasné. Zítra musíme předvést náš nejlepší výkon,“ okomentoval sobotní bitvu o co nejlepší postavení na roštu kvalifikační vítěz Fuoco.

Hypervozy Ferrari 499P byly jedinými speciály, které se v kvalifikaci dostaly pod úroveň 1:30.00. Za nimi skončily tovární vozy Porsche 963 #6 a #5 v barvách stáje Penske. Kamuj Kobajaši dostal Toyotu GR010 Hybrid #7 na šesté místo, jeho stájový kolega Brendon Hartley se s vozem #8 v hyperpolu roztočil a nakonec zaznamenal až osmý čas.

V Imole startuje tovární stáj Peugeot poprvé s výrazně upravenou verzí hypervozů 9X8, které dostaly velký aerodynamický upgrade. Ten mimo jiné obsahuje zadní křídlo, ani jeho aplikace ale francouzským speciálům do elitní desítky v kvalifikaci nepomohla. „S našimi novými vozy jsme velmi spokojení, vidíme ale, že v Imole se jede opravdu vysoké tempo. Byli bychom bývali velmi šťastní za postup do hyperpolu, nicméně teď už se soustředíme na závod,“ řekl pro dailysportscar.com viceprezident skupiny Stellantis pro motorsport Jean-Marc Finot.

Ve třídě LMGT3 získal pole position běloruský závodník startující pod licencí Svatého Kryštofa a Nevise Alex Malykhin. Ten pilotuje Porsche stáje Manthey Pure Rxcing, které vyhrálo úvodní závod sezony v Kataru.

Nedělní šestihodinový závod v Imole startuje v 13:00, přímý přenos na Eurosportu 2 s komentářem Jiřího Šlégla a Zdeňka Míky začíná ještě o půl hodiny dříve.

Doporučujeme

Články odjinud