Kvalifikace šla podle plánu, zní z Mercedesu

Stříbrné šípy ani neměly v plánu ohrožovat trojicí nejsilnějších týmů. Osmá a devátá startovní pozice je tudíž za daných podmínek optimální stav.
Kvalifikace šla podle plánu, zní z Mercedesu

Navrch z dvojice pilotů Mercedesu měl tentokrát Michael Schumacher, který je po výborném výkonu ze Spa v dobrém rozpoložení. Do zítřejšího závodu odstartuje osmý.

"Kvalifikace šla víceméně podle plánu. Nemyslím si, že jsme se mohli umístit nějak výrazně výše, maximálně tak o jednu pozici. Mé měřené kolo nebylo úplně ideální. Snažil jsem se využít větrného pytle za Lewisem, ale ve druhé šikaně se mu zablokovala kola, což se mi posléze stalo taky. Budu startovat na měkké směsi pneumatik, což by pro mou strategii měla být ta nejlepší možnost. Naše rychlost na delší vzdálenosti byla ve včerejších trénincích dobrá. I v kvalifikaci jsem se tudíž více soustředil na závod a snažil se správně nakládat s pneumatikami. Zítra se pokusím dobře odstartovat a pak uvidíme," řekl Schumacher.

Také Nico Rosberg do kvalifikace nastupoval s tím, že startovní pozice bude podřízena lepšímu výkonu v závodě.

"S dnešní kvalifikací jsem spokojen. Udělali jsme kompromis, abychom v závodě byli silnější. Časy z druhé části kvalifikace ukazují, že by se nám tu mělo dařit. Ušetřili jsme dvě sady měkkých pneumatik, což je pozitivní. Jsem jediným jezdcem z první desítky, který odstartuje na tvrdých pneumatikách. Bude to zajímavé. Myslím, že závod bude velice povedený," nechal se slyšet Rosberg.

Další článek: Hamilton: Vettela bych stejně neporazil