Kvalifikace se mi vydařila naposledy v Bahrajnu, přiznává Ricciardo

Daniel Ricciardo je ve formuli 1 stále nováček a nejtěžší je pro něj práce s pneumatikami při jednom rychlém kvalifikačním kole.
Kvalifikace se mi vydařila naposledy v Bahrajnu, přiznává Ricciardo

Ricciardo má za sebou 22 Grand Prix, takže je přirozené, že se pořád hodně učí. "Ano a zvládnout kvalifikace chvíli trvá," přiznal svoji největší slabinu v rozhovoru pro F1 Racing. "V Bahrajnu jsem ji trefil přesně, ale od té doby se mi to asi nepodařilo."

"Myslím, že to dokazuje, jak těžké je to zvládnout. Asi je to otázka zkušeností, musíte věřit pneumatikám v prvním kole, zahřát je v tom zaváděcím. Snažím se tomu rozumět víc a víc, ale musím to prokázat na trati. Je docela umění to všechno skloubit dohromady."

Pneumatiky dělají problémy celému startovnímu poli. Podle Australana je velmi těžké je pochopit. "Cítím, že jim rozumím víc než na začátku, ale není to snadné. Jeden víkend si myslíte, že to máte, a ten další pak přemýšlíte, co děláte špatně."

A jak by hodnotil první polovinu sezóny z pohledu Toro Rosso? "Chtěli jsme toho touto dobou dokázat trochu víc. Je zřejmé, že Sauber, Force India a Williams udělaly větší krok vpřed než my. Není to katastrofa, ale chtěli jsme být lepší."

Další článek: Nejen difuzor, ale také méně ohebné přední křídlo trápí Red Bull

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00