Kvalifikace nereflektovala potenciál Red Bullu, věří Vettel

Úřadující mistr světa po startu ze třetí řady cílovou čáru proťal na druhém místě, a to na dostřel vítěznému Jensonovi Buttonovi.
Kvalifikace nereflektovala potenciál Red Bullu, věří Vettel

Sebastianovi Vettelovi vyšel start a když po deseti odjetých kolech ze závodu odstoupil Michael Schumacher, vyškrábal se už na třetí pozici. Štěstí a rychlé rozhodování při výjezdu safety caru způsobeném odstoupením Petrova Vettelovi pomohlo k posunu na druhé místo, čímž pokazil McLarenu možný zisk doublu. 

"Gratuluji McLarenu a Jensonovi. Odjel fantastický závod a dnes nebyl k poražení, a tak mám radost, že jsem dojel na druhém místě. Mnoho lidí po včerejšku takový výsledek nečekalo. Závod se pro nás vyvinul pozitivně. Věděli jsme, že to nebude snadné. Druhé místo a velký příděl bodů je o to důležitější. Vůz má velký potenciál. Rád bych býval kvalifikoval na lepším místě. Nyní se musíme vypořádat s problémy, které máme, abychom mohli soupeře příště více potrápit," nechal se slyšet Vettel.

Mark Webber, týmový parťák Vettela a miláček australského publika, ve své domácí velké ceně předvedl spolehlivý výkon. Po startu z páté pozice si o jedno místo přilepšil a připsal si dvanáct bodů.

"Dnešní den s sebou přinesl několik pozitiv. Kvalifikace byla obtížná, ale v závodě jsme byli rychlejší, jen jsme nebyli ve správné pozici na trati. Můj start byl slabý, musím zjistit, proč tomu tak bylo. V první zatáčce jsem byl zmáčknutý mezi ostatními vozy. Nechtěl jsem, aby tím pro mě závod skončil. Dokázal jsem pokračovat a pracovat na zlepšení. Vůz se na začátku závodu choval na volitelné směsi dost nepředvídatelně. Říkal jsem si, jestli jsem náhodou v tlačenici v první zatáčce neutrpěl nějaké poškození. Na primární směsi ale auto znovu ožilo. Při výjezdu safety caru jsme měli štěstí a ke konci jsem byl o něco rychlejší než Lewis, ovšem předjíždění na této trati není snadné. V Malajsii by to byla jiná story. Pro tým Red Bull je dnešek dobrým vstupem do sezony," řekl Webber.

Christian Horner je s výkony svých svěřenců spokojen, byť přiznává, že na dostižení Jensona Buttona to dnes nebylo. 

Další článek: Sezonu 2012 zahájil výhrou v Austrálii Jenson Button

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00