Kvalifikace nereflektovala potenciál Red Bullu, věří Vettel

Úřadující mistr světa po startu ze třetí řady cílovou čáru proťal na druhém místě, a to na dostřel vítěznému Jensonovi Buttonovi.
Kvalifikace nereflektovala potenciál Red Bullu, věří Vettel

Sebastianovi Vettelovi vyšel start a když po deseti odjetých kolech ze závodu odstoupil Michael Schumacher, vyškrábal se už na třetí pozici. Štěstí a rychlé rozhodování při výjezdu safety caru způsobeném odstoupením Petrova Vettelovi pomohlo k posunu na druhé místo, čímž pokazil McLarenu možný zisk doublu. 

"Gratuluji McLarenu a Jensonovi. Odjel fantastický závod a dnes nebyl k poražení, a tak mám radost, že jsem dojel na druhém místě. Mnoho lidí po včerejšku takový výsledek nečekalo. Závod se pro nás vyvinul pozitivně. Věděli jsme, že to nebude snadné. Druhé místo a velký příděl bodů je o to důležitější. Vůz má velký potenciál. Rád bych býval kvalifikoval na lepším místě. Nyní se musíme vypořádat s problémy, které máme, abychom mohli soupeře příště více potrápit," nechal se slyšet Vettel.

Mark Webber, týmový parťák Vettela a miláček australského publika, ve své domácí velké ceně předvedl spolehlivý výkon. Po startu z páté pozice si o jedno místo přilepšil a připsal si dvanáct bodů.

"Dnešní den s sebou přinesl několik pozitiv. Kvalifikace byla obtížná, ale v závodě jsme byli rychlejší, jen jsme nebyli ve správné pozici na trati. Můj start byl slabý, musím zjistit, proč tomu tak bylo. V první zatáčce jsem byl zmáčknutý mezi ostatními vozy. Nechtěl jsem, aby tím pro mě závod skončil. Dokázal jsem pokračovat a pracovat na zlepšení. Vůz se na začátku závodu choval na volitelné směsi dost nepředvídatelně. Říkal jsem si, jestli jsem náhodou v tlačenici v první zatáčce neutrpěl nějaké poškození. Na primární směsi ale auto znovu ožilo. Při výjezdu safety caru jsme měli štěstí a ke konci jsem byl o něco rychlejší než Lewis, ovšem předjíždění na této trati není snadné. V Malajsii by to byla jiná story. Pro tým Red Bull je dnešek dobrým vstupem do sezony," řekl Webber.

Christian Horner je s výkony svých svěřenců spokojen, byť přiznává, že na dostižení Jensona Buttona to dnes nebylo. 

Další článek: Sezonu 2012 zahájil výhrou v Austrálii Jenson Button