Kvalifikace není vše, zjišťuje Red Bull

První závod v Austrálii ukázal, že v letošní sezóně může být klíčové částečně obětovat kvalifikační výkonnost ve prospěch té závodní.
Kvalifikace není vše, zjišťuje Red Bull

Poukázal na to mimo jiné Toto Wolff, po dominantním kvalifikačním výkonu se Red Bull v závodě propadl, zatímco si Räikkönen dojel pro výhru ze sedmé startovní pozice. Upřednostnit nastavení, které maximalizuje výdrž pneumatik, může být lepší než maximální výkonnost na jedno kolo.

"Musíme si uvědomit, že kvalifikace na jedno kolo není vše a že se musíme snažit zvládnout celou závodní vzdálenost," uznal poradce Red Bullu Helmut Marko v ServusTV. "Časům Alonsa a Räikkönena jsme byli na míle daleko."

Red Bull pořád zřejmě má absolutně nejrychlejší auto, ale to mu na obhajobu titulů stačit nemusí. Marko naznačil, že tým už zřejmě ví, jakým směrem se má vydat. "Musíme lépe porozumět pneumatikám, musíme lépe zvládnout výkyvy v jejich výkonnosti. Mark (Webber) měl jen o trochu jiné nastavení, ale vše naznačuje tomu, že bylo v tomto směru lepší," dodal.

Další článek: Mercedes změnil názor, pochopit pneumatiky je těžší než loni

9:28 | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00