Kvalifikace na GP Japonska byla přeložena na neděli

Hustý déšť a bouřky znemožnily konání kvalifikace v Suzuce v plánovaném termínu. FIA proto rozhodla, že ji přesune na neděli.
Kvalifikace na GP Japonska byla přeložena na neděli

Nepříznivé počasí ovládlo Suzuku již před třetím tréninkem. Déšť zalil trať vodou a měřená kola zajeli jen Jaime Alguersuari a Timo Glock, ostatní se po krátkých výletech okamžitě vraceli do svých garáží.

Podmínky byly natolik špatné, že se všichni shodli, že by v nich nebylo možné odjet kvalifikaci. Vedení závodu v čele s Charliem Whitingem si nechalo čas na rozhodnutí na plánovaný začátek kvalifikace, ale podmínky se nezlepšily, takže nebyla jiná možnost, než začátek bojů o pole position odsunout o půl hodiny. Déšť v Suzuce ale neustal a safety car musel při každém kontrolním výjezdu konstatovat, že není možné pustit vozy formule 1 na trať.

Po trojnásobném odsunutí začátku kvalifikace představitelé FIA nakonec rozhodli, že jezdci budou bojovat o postavení na startovním roštu japonské Grand Prix až v neděli dopoledne. Kvalifikace začne v 3:00 ráno středoevropského času. Zopakovala se tak situace z roku 2004, tehdy kvalifikace proběhla v Suzuce kvůli špatnému počasí také až v neděli.

FOTOGALERIE

Diskuze (1069) Další článek: Ecclestone: GP Koreje se pojede a bude to skvělý závod
12:27 | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.
13. srpna | Stále více se objevují spekulace, že Kimi Räikkönen zůstane u Ferrari.