Kvalifikace bude noční můra, předvídá Hamilton

Černé šípy jsou zatím na Monze jednoznačně nejrychlejší, potíže však dělá provoz na trati kvůli jezdcům, kteří se snaží dostat do vzduchového pytle.
Foto: Getty Images / Pool
Kvalifikace bude noční můra, předvídá Hamilton | Foto: Getty Images / Pool

Lewis Hamilton (2./1.)

Skoro se zdá, že se Mercedes v Itálii snaží své soupeře zesměšnit. Nejrychlejší pilot ze „zbytku světa“ ve druhém tréninku ztratil na Bottase 635 tisícin, na Hamiltona dokonce téměř devět desetin. Hamilton se nicméně kvalifikace obává, a to i přes zavedení maximálního času, který piloti mají pro objetí jednoho kola.

„I v minulosti to bylo těžké. Loni jsme se kvůli tomu ani nedostali do posledního měřeného kola. Bude to rozhodně zajímavé.

Slyšel jsem, že se zavede maximální čas pro vozy v out-lapu. Třeba to pomůže. Ale stejně si myslím, že to bude noční můra, a to hlavně v poslední zatáčce. Všichni se budou snažit získat odstup. Budeme mít plné ruce práce.

Zdá se, že mezi prvním a druhým tréninkem se nám podařilo vůz vylepšit. V prvních jízdách to nebylo úplně ideální. Kvůli nízkému přítlaku to tu hodně klouže. Ale odpoledne jsme se posunuli kupředu. Myslím, že to bude ještě těsné,“ řekl Hamilton.

Valtteri Bottas (1./2.)

Finský pilot přiznal, že ho náskok Mercedesu poměrně překvapil. S pátečními tréninky byl proto spokojen.

„Celý den jsem se cítil v pohodě. Jsem si jistý, že se můžeme ještě zlepšit. Řekl bych, že největší potíže, se kterými jsem se setkal, byl nedostatek stability v některých zatáčkách na zadní nápravě.

Myslím, že časový náskok na jedno kolo ve srovnání s ostatními je až překvapující. Ale uvidíme zítra. Myslím, že můj nejlepší čas ve druhém tréninku nebyl nic moc. Řekl bych, že toho můžu předvést o dost víc. Ale to i všechny ostatní týmy.

Okruh je rychlý a krátký, není tu moc zatáček, kde byste mohli nabrat náskok. Bude to zajímavá bitva, ale cítím se velmi dobře, těším se na to,“ řekl spokojený Bottas.

Další článek: Piloti Red Bullu nejsou po pátku příliš spokojení

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00